Світ

72 християнські лідери з 22 європейських країн зібралися в Кракові, щоб зосередити увагу на війні в Україні та кризі біженців

19 та 20 травня 2022 року 72 християнські лідери з 22 європейських країн зібралися на 24 години у Кракові, щоб зосередити увагу на війні в Україні та кризі біженців. З них були присутні п’ятнадцять українських лідерів, які висловлювали свої потреби як всередині країни, так і за її межами.

Джерело: evangelicalfocus.com

Християнсько-українська співпраця прагне дати можливість організаціям, деномінаціям і церквам співпрацювати на благо служіння, підтримки та охоплення українського народу. Бажаним результатом першої зустрічі в Кракові було стати каталізатором довгострокової співпраці, що дасть можливість ширшого обміну ресурсами, досвідом та успіхом. Наша основна команда бажала, щоб у майбутньому розвивалися більша єдність та партнерські відносини для подолання викликів нинішньої кризи та чіткості для стійких довгострокових потреб.

За перші 90 днів Української війни понад 6 мільйонів біженців втекли через кордони України до сусідніх держав та інших країн світу. Ще 7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб були евакуйовані зі Сходу на Захід, що робить це найбільшим переміщенням людей у ​​Європі з часів Другої світової війни.

Чому проводили зібрання «Співпраця християнської України»?

Під час кризи місіонерські агенції та церкви реагували переважно через конфесійні та організаційні структури, але для подолання складності та масштабів цієї масової гуманітарної кризи потрібна більша співпраця. Крім того, більшість фінансування та енергії реактивно реагували на короткострокову допомогу, а не активно готувалися до довгострокових потреб.

Ця стратегічна зустріч була ініційована з метою побудови довіри та бачення довгострокової співпраці. Перша п’ятірка країн, які приймають більшість біженців (Польща, Румунія, Молдова, Угорщина та Словаччина), перевантажені, і лідери визнали, що вони перевершили свої можливості впоратися з потоком переважно жінок і дітей з високим рівнем травм. Вони мають чесне прохання:

«Потрібно зібрати наші ресурси та досвід, щоб ми могли співпрацювати разом. У Польщі ми зрозуміли, що завдання занадто велике. Наші польські ресурси закінчилися. Люди на межі виснаження. У фінансовому плані ми на межі. Робота, яку ми виконуємо, це лише крапля у морі. Якщо ми не співпрацюватимемо в Польщі й на значно більшому рівні, ми не зможемо виконати поставлене перед нами завдання. Наступним кроком є ​​створення національної платформи співпраці та міжнародної платформи. Ми бачимо потребу і щиро просимо вашої допомоги! Ми не хочемо конкурувати один з одним, але ми хочемо бути хорошими розпорядниками того, які ресурси ви можете принести зі своїх країн, ваших церков» (Рафал Пекарський, служіння PROEM).

Нинішня криза вимагає багатодисциплінарної мережі, здатної задовольнити багаторівневі потреби особистості, сім’ї, громади та нації. З цієї причини Християнсько-українська співпраця запросила лідерів з ділового та фінансового світу, спеціалістів з освіти, прихильників боротьби з торгівлею людьми, спеціалістів з охорони психічного здоров’я, засновників церков, а також пасторальних та богословських лідерів представляти ці сектори та заохочувати місцеві церкви та Християнські благодійні організації поділитися своїм досвідом та ресурсами.

Фокус та результати зборів

Багато лідерів, які взяли участь у зібранні Краківської християнсько-української співпраці, ніколи раніше не зустрічалися, навіть у межах однієї країни, оскільки географічні, організаційні та конфесійні відмінності раніше заважали деяким групам співпрацювати. Важливою частиною зібрання було вислуховування точки зору українських лідерів та забезпечення їхнього зв’язку з європейським та західним євангельським світом.

Програма зустрічі мала численні можливості для вивчення перспектив співпраці країн і регіонів, а також сфер, що становлять особливий інтерес. 72 учасникам було запропоновано вибрати одну з п’яти сфер основного служіння на основі їхнього досвіду та зацікавленості і розробити стратегії розподілу ресурсів на регіональному рівні:

1. Допомога та відбудова: координація та визначення пріоритетів ресурсів (фінансових, гуманітарних) для розумного розподілу між церквами, служіннями та лідерами в Європі та Україні для короткострокових та довгострокових потреб.

2. Емоційне благополуччя та сім’ї: оснащення тренінгів із психічного здоров’я та допомоги сім’ям серед церков та українських лідерів у Європі.

3. Створення спільноти та інтеграція всередині Помісної Церкви: розвиток здорових моделей спільноти в існуючих церквах та українських громадах.

4. Розширення можливостей та оснащення лідерства: розробка ресурсів для українських лідерів для перезапуску та відновлення служіння та місії в Україні та за її межами.

5. Комунікаційне та координаційне партнерство: створення мережі з ключовими ресурсами для основних служінь, необхідних для обслуговування, підтримки та охоплення України.

У кожній із п’яти основних сфер було сформовано десять робочих груп, щоб розділити ці сфери на підгрупи, якими можна керувати. Групі з комунікації та партнерства було поставлено завдання об’єднати інші чотири основні сфери та робочі групи разом у значущу платформу.

Подальші кроки

Протягом наступних тридцяти днів меншим робочим групам буде запропоновано зустрітися віртуально та підготуватися до більшого обміну стратегією та ресурсами з учасниками Християнсько-української співпраці, щоб зберегти динаміку нашої початкової зустрічі. Наше бажання полягає в тому, щоб кілька груп перейшли від спілкування до більшої співпраці.

Протягом наступних 60-90 днів ми не впевнені в усіх потенційних партнерствах, які з’являться або скільки нових регіональних мереж об’єднаються, але більше лідерів (українок, жінок, церков та місій) ббуде запрошено приєднатися до основної команди християнської співпраці в Україні. Декому буде запропоновано взяти керівну роль Йосипа/Йозефіни. Оскільки конференція, бюджет і час були обмежені, організатори вірять, що є багато інших чоловіків і жінок, яких Бог піднімає в кризу, щоб вони планували скоординовані дії для своєї нації, а також тих, хто тікає від війни та спустошення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button