Україна

В Україну повернуто лише 96 дітей, з них 69 − з території Росії

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що наразі в Україну повернуто лише 96 дітей, з них 69 − з території Росії та 27 − з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей.

Джерело: president.gov.ua

Про це говорили під час засідання Координаційної ради з питань захисту та безпеки дітей.

У зустрічі взяли участь представники влади, правоохоронці, омбудсмен, народні депутати, експерти та представники громадськості. Обговорили кроки, які вже зроблено та що потрібно зробити для захисту прав українських дітей, для їхньої безпеки в умовах воєнного стану.

Окрему увагу було приділено питанню повернення дітей, які були примусово депортовані Росією з тимчасово окупованих територій України.

Під час зустрічі уповноважений радник Президента України з питань прав дитини та оздоровлення дітей Дар’я Герасимчук надала дані про дітей, які постраждали під час повномасштабної війни:

  • 430 дітей загинули;
  • 827 зазнали поранень;
  • 260 вважаються зниклими безвісти.

За даними Національного інформаційного бюро, на цей час у списках депортованих і вимушено переміщених перебуває понад 10,5 тис. українських дітей.

Також Дар’я Герасимчук повідомила про початок діалогу з іншими міжнародними організаціями та глобальними платформами щодо допомоги у встановленні даних про дітей, які були депортовані чи вивезені до РФ та тимчасово окупованих територій.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що наразі в Україну повернуто лише 96 дітей, з них 69 − з території Росії та 27 − з тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей.

За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, примусова депортація дітей – це пряма ознака геноциду українського народу.

Він додав, що Україна збирає та фіксує докази вчинення кримінальних правопорушень щодо українських дітей. Уповноважений також повідомив, що представники країн ЄС та його колеги з інших країн зацікавлені в долі депортованих до РФ українських дітей та у розв’язанні питання їх повернення, а уповноважені готові сприяти встановленню інформації про таких дітей.

За результатами зустрічі було прийнято рішення запросити на засідання Координаційної ради з питань захисту та безпеки дітей Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, послів доброї волі цієї організації, послів країн G20, омбудсменів тощо.

Читайте також:

Також Андрій Єрмак висловив переконання, що питання повернення додому українських дітей необхідно підіймати на найвищих рівнях, зокрема, необхідно ініціювати його обговорення на майданчику саміту G20.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!