СвітХристиянські новини

7 років випробування: Пакистанський суд постановив звільнити християнську пару, засуджену до страти за «богохульство»

У 2013 році християнська пара була засуджена до страти за відправлення телефонного текстового повідомлення, що ображає пророка Мухаммеда. В результаті Пакистанський суд постановив звільнити їх. Європейський парламент розкритикував країну за нездатність захистити релігійні меншини.

Джерело:

Шафкат Еммануель і Шагуфта Каусар є християнською парою з міста Гжра (в провінції Пенджаб, Індія), яка виховує чотирьох дітей. Пара була ув’язнена у 2013 році й засуджена до страти за «богохульство» у 2014 році. Річ у тім, що вони відправили телефонне текстове повідомлення, що ображає пророка Мухаммеда. Це повідомлення побачив власник магазину. Потім він відправив скаргу проти них.

Однак згодом адвокат християнської пари, Саїф уль-Малуку (в іншому джерелі католицький адвокат Халіл Тахір Сандху), сказав, що пара була виправдана по апеляції у Верховному суді Лахора.

Суд Лахора встановив, що інкриміновані обвинуваченим текстові повідомлення були написані англійською мовою, хоча обидва обвинувачених бідні й абсолютно безграмотні, а тому зовсім не здатні написати що-небудь ні рідною мовою урду, ні тим більше англійською.

В Пакистані звинувачені за богохульство (якщо хтось образив іслам), можуть бути засуджені до смертної кари, а в деяких випадках доходить до самосуду і вбивства.

За словами Amnesty International, рішення щодо виправдання християнської пари поклало край їхньому семирічному випробуванню. Пара не повинна була бути засуджена. Справи про «богохульство» часто ґрунтуються на непереконливих доказах в середовищі, яке унеможливлює справедливий судовий розгляд, що підкреслює важливість цього вироку. Тепер влада повинна негайно забезпечити звільненим належну безпеку, наголосила Amnesty International.

Європейський парламент у квітні проголосував за резолюцію, яка засуджує Пакистан за нездатність захистити релігійні меншини, зокрема ахмадійців, шиїтів, індуїстів, християн і сикхів.

Читайте також:

У документі йдеться, що за звинуваченнями у богохульстві зараз у в’язницях знаходяться кілька десятків людей. У 2020 році ситуація в Пакистані продовжувала погіршуватися, оскільки уряд систематично застосовував закони про богохульство і не захищав релігійні меншини від зловживань.

За іншим джерелом, в Пакистані за звинуваченнями в богохульстві знаходяться в тюрмах і слідчих ізоляторах 25 християн, шестеро з яких засуджено до смертної кари.

Нагадаємо, що ортодоксальні євреї подали позов до суду проти ізраїльського служіння, яке через YouTube-канал показує євангельські відеоролики. Юридична фірма євреїв вимагає видалити відео з YouTube-каналу та заплатити 250 000 доларів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button