Світ

Гарячі точки, де у 2022 році очікується посилення переслідувань християн

Ісламські екстремісти набирають сили в африканському регіоні Сахель та Афганістані, які у 2022 році стануть осередками переслідування християн, − попереджає благодійна організація із захисту релігійної свободи Release International у своєму звіті, в якому йдеться, що Індія та Північна Корея також є «країнами, що викликають дедалі більше занепокоєння».

Джерело: christianpost

Це не лише Нігерія, а й більший регіон Сахель в Африці на південь від Сахари, де зростає ісламський екстремізм, оскільки переслідування християн також швидко збільшуються в Індії та Північній Кореї, йдеться у доповіді благодійної організації «Тенденції переслідувань 2022».

Сахельський регіон включає Буркіна-Фасо, Камерун, Чад, Гамбію, Гвінею, Мавританію, Малі, Нігер, Нігерію та Сенегал.

«Ситуація, в якій опинилися християни у Буркіна-Фасо, зараз схожа на ситуацію в Нігерії», − додає у звіті один із партнерів благодійної організації.

У 2021 році джихадисти нападали на християн на півночі Буркіна-Фасо, змушуючи церкви закриватися і проводити таємні збори. Напади варіювалися від вибухів, вбивств, викрадень та спалювання шкіл до нападів на релігійних лідерів та місця поклоніння.

Тиск у регіоні, ймовірно, збережеться й у 2022 році, особливо після скорочення чисельності французьких військ у цьому районі.

«Аналогічний тиск наростає в сусідній Нігерії, де напади терористів “Боко Харам”, бойовиків [Ісламської держави] та ополченців фулані тривали протягом 2021 року, − йдеться у звіті. − Бойовики фулані перебили майже 5 000 християн. Напади фулані тепер включають викрадення людей з метою отримання викупу. Церкви, церковні лідери та християнські громади залишаються головними цілями».

Благодійна організація попереджає, що напади можуть посилитися у 2022 році, коли розпочнеться політична кампанія напередодні загальних виборів 2023 року, так само як у минулому, коли у період виборів почастішали напади з боку «Боко Харам» та екстремістів Фулані.

У доповіді додається, що напруженість, ймовірно, також посилиться в Афганістані та Північній Корї, які вже є великими переслідувачами християн.

«У 2022 році існує дуже реальна загроза підвищення рівня насильницьких переслідувань в Афганістані», − говорить генеральний директор організації Release International Пол Робінсон, маючи на увазі захоплення владою Талібану в цій південноазіатській країні.

«Наші партнери кажуть нам, що християни, які не можуть слідувати зовнішнім формам ісламу, таким, як молитва в мечеті та виголошення шахади, ісламського сповідання віри, виділятимуться сильніше, − додає він. − Це підвищує їхню вразливість перед переслідуваннями та тиском на них з метою змусити їх підкоритися».

У доповіді також звертається увага на Індію, де «зростає кількість нападів на християн, і дедалі більше штатів запроваджують закони проти навернення до християнства».

Хоча християни становлять лише 2,3 % населення Індії, а індуси − близько 80 %, радикальні індуїстські націоналісти здійснюють напади на християн під приводом покарання меншості за нібито використання грошової винагороди для звернення індусів у християнство.

Антиконверсійні закони припускають, що християни «примушують» індусів або надають їм фінансові пільги, щоб спонукати їх навернутися до християнства. Хоча деякі з цих законів діють уже кілька десятиліть, жоден християнин не був засуджений за «насильницьке» навернення будь-кого до християнства.

Список 2021 World Watch List від Open Doors USA попереджає, що після приходу до влади у 2014 році індуїстської націоналістичної партії Бхаратія Джаната Парті посилилися переслідування християн та інших релігійних меншин.

Читайте також: 

Число насильницьких нападів на християн в Індії зросло майже на 75 % до 486 у 2021 році, у порівнянні з 279 у 2020 році, згідно з новим звітом Об’єднаного християнського форуму, в якому йдеться, що 2021 рік став найжорстокішим роком для християнської меншини з моменту набуття країною незалежності 1947 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button