Актуальне

З Днем П’ятидесятниці

День П’ятидесятниці – важливе свято для християнської церкви. За юдейською традицією це було не лише свято жнив і перших плодів (Вих. 23:16, 34:22; Втор. 16:10), але й день, коли Бог на горі Сінай дав Ізраїлеві Свій Закон (пор. Вих. 20:18). Тому П’ятидесятниця символізує початок нового періоду, або, як це часто називають багато коментаторів, початок ери Святого Духа.

Саме в цей день Божі пророцтва про сходження Святого Духа на людей здійснюються, і сотеріологічна робота Христа набуває цілком видимого сенсу та значення.

Окрім усього сказаного вище про це свято, варто також згадати, що більшість богословів вважають цей день ще й днем створення Новозавітної Церкви й маніфестації третьої особистості Бога – Духа Святого.

Цікаво, що коли ми читаємо про сходження Духа Святого на учнів Христа та подальше сповнення Духом, описані Лукою, в очі впадає декілька висновків.

По-перше, Дух Святий сходить на тих, хто вірить і визнає Ісуса Христа Своїм Спасителем та Господом. Це стосується як власне учнів Христа (1:13-14; 2:1-4), так і тих, хто повірив у день П’ятидесятниці.

У Діях 2:38 сказано: «А Петро до них каже: “Покайтеся, і нехай же охреститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, – і дара Духа Святого ви приймете!” … Отож ті, хто прийняв його слово, охрестилися. І пристало до них того дня душ тисяч зо три!». Подібну ситуацію можна простежити і з новонаверненими в Самарії (8:12, 14), і в історії з євнухом (8:36), і під час навернення дому Корнилія (10:43) тощо.

По-друге, практично кожного разу, коли подано опис хрещення Духом Святим, ми спостерігаємо Його видимий прояв. У другому розділі Лука, зображуючи сходження Духа, порівнює Його з віянням вітру та язиками вогню (2:2-3). Одразу після цього учні заговорили новими для них мовами (2:4) та сміливо проповідували про Христа (2:14).

У житті новонавернених сталися радикальні зміни, що можна спостерегти, читаючи про перші спільноти християн у 2:42-47 і 4:32-35: вони перебували в науці апостолів, у ламанні хліба та в молитвах, а також піклувалися про потреби один одного. Водночас вони були сповнені радості й ставали живими свідками Ісуса Христа, і тому «щоденно до Церкви Господь додавав тих, що спасалися».

Пізніше, у будинку Корнилія, Петро засвідчив, що дар Духа Святого зійшов на язичників так само як раніше на учнів Христа (10:45-47). Це вказує на те, що сходження Духа Святого відбулося у видимий для всіх присутніх спосіб, унаслідок чого ці люди заговорили новими мовами та прославляли Господа (10:46). Подібно й у Діях 19:6 Лука показує, що «коли Павло руки на них поклав, то зійшов на них Дух Святий, – і різними мовами стали вони промовляти та пророкувати!».

Хотілося б, аби ми не розглядали день П’ятидесятниці виключно з історичної перспективи. Не можна говорити: «О, це було тоді, а сьогодні все зовсім по-іншому». Помітне проявлення Духа (незважаючи на те, яку догму щодо хрещення Духом Святим ви сповідуєте) сьогодні має проявлятися у житті тих, хто вірить у Христа як свого Спасителя.

Хтось радіє, хтось говорить новими мовами (і не обов’язково іноземними мовами), хтось пророкує та прославляє Бога. Але найважливіше – це трансформоване життя віруючої людини. Коли сходить Дух Святий, життя людини змінюється під дією сили люблячого Бога.

Читайте також:

Сьогодні існує велика небезпека інтелектуальної віри, позбавленої жодних видимих проявів. Як ми знатимемо, що дійсно віримо в Бога, якщо у нашому житті не буде особистого досвіду Божої присутності й помітних свідчень цього?

Тож нехай у день П’ятидесятниці наші серця будуть відкритими до сповнення Святим Духом і бажання прославити Господа всім нашим життям.

Джерело: facebook.com/uets.ukraine

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Флюгрант

Магістр гуманітарних наук, Манчестерський університет, Англія. Заступник декана богословського факультету. Пастор церкви "Скинія" (Пуща-Водиця).

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button