УкраїнаХристиянські новини

Мінсоцполітики збереже механізм допомоги при народженні дитини

Міністерство соціальної політики відреагувало на критику громадськості і запевнило українців у тому що допомога при народженні дітей залишиться у стандартному розмірі: близько 41 тис. грн. Ця виплата здійснюватиметься усім родинам, незалежно від розміру доходів

Новий проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який нещодавно був опублікований на сайті Міністерства соціальної політики, стурбував громадськість через «ряд базових недоліків».  Про це, як повідомляє сайт dt.ua, заявили у організації ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН).

Зокрема, пропозиції проекту цього Закону стосуються статті 10 Закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, які встановлюють нові умови отримання допомоги при народжені дитини залежно від доходу сім’ї. Вони фактично замінюють існуючу допомогу на адресну програму, яка виплачується лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15 % від розміру виплат.

Однак 4 листопада міністр соціальної політики Юлія Соколовська повідомила на своїй сторінці у мережі Facebook, що Міністерство соціальної політики не буде вносити зміни до механізму допомоги при народженні дитини.

“Після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю, прийнято рішення про збереження нинішнього механізму надання допомоги при народженні дітей”, — написала очільниця відомства.

За словами Юлії Соколовської, однією з пропозицій Міністерства соціальної політики у рамках політики адресної боротьби з бідністю було запровадження адресної програми при народженні дитини. Пропонувалося, щоб ця допомога виплачувалася лише тим родинам, чий середньомісячний дохід на особу не перевищує 15% від розміру виплат (фактично це близько 6 тис. грн, оскільки допомога при народженні дитини складає близько 41 тис. грн).

Схожі статті

Міністр зазначила, що керівництво відомства дослухалося до зауважень громадськості і вирішило не змінювати нинішній механізм, оскільки через запропоновані зміни сотням тисяч українських сімей загрожувало скасування цього виду виплат.

“Дякуємо громадськості за якісний зворотній зв’язок. Ми враховуємо всі конструктивні пропозиції та зауваження”, — резюмувала Юлія Соколовська.

Джерела: msp.gov.ua та dt.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!