Освіта

Міністерство освіти розглядає питання навчання в Україні: формат, плани та зусилля для забезпечення безпеки

Під час телемарафону за участю Заступника Міністра освіти і науки України Андрія Сташківа було розглянуто питання щодо формату навчання в Україні, а також планів Міносвіти щодо навчального процесу в різних регіонах країни. Сташків також обговорив можливість батьків обирати формат навчання для своїх дітей та як будуть долатися виклики, пов’язані з воєнним часом.

Джерело: Цензор.НЕТ

За словами Сташківа, попри виклики воєнного часу, Міністерство освіти та науки має визначені плани для забезпечення безпечного навчального процесу. Новий навчальний рік, зокрема, планується розпочати в офлайн форматі для більшості школярів, але умовою є наявність укриття в школах.

Він зауважив, що для отримання реального прогнозу стосовно кількості дітей, які зможуть піти до школи цього року, необхідно оцінити наявність укриття в школах та згадати, як закінчився минулий навчальний рік.

Андрій Сташків заявив, що у минулому навчальному році близько 75% навчальних закладів, включаючи школи, мали укриття, які забезпечували безпеку для більш як половини учнів, що навчалися там. З метою облаштування укриттів у школах, уряд виділив півтора мільярда гривень, і наразі проводяться відповідні роботи для їх облаштування.

Він також зауважив, що хоча не всі школи в Україні зможуть розпочати новий навчальний рік у форматі офлайн, за зусиллями місцевого самоврядування та за допомогою коштів з державного та місцевих бюджетів відсоток шкіл з укриттями буде значно більший, ніж на кінець минулого року.

У разі можливих складнощів з електроенергією в осінньо-зимовий період, школи можуть використовувати досвід минулого року, коли вони працювали дистанційно або мали генератори для забезпечення електрики.

«Ми націлюємо органи місцевого самоврядування готуватися до таких заходів, в тому числі покупати генератори. Але, в будь-якому випадку, будемо використовувати досвід часу активних бойових дій, який дозволяє нам організовувати дистанційне навчання в будь-який момент, якщо його не можливо проводити в школі. Ми надали рекомендації як до цього підготуватися школам», – зазначив міністр.

Андрій Сташків, навів статистику, що не зважаючи на те, що прифронтові території перебувають під обстрілами, більшість батьків висловлюють бажання, щоб їхні діти з 1 вересня повернулися до школи на очне навчання. Зазначено, що Міністерство закликає повертатися до очного навчання лише там, де є відповідні безпекові умови.

Він зауважив, що відновлення офлайн навчання в школі не є обов’язковим і здійснюється лише за згодою батьків. Такий режим може бути організований у форматі очного навчання для охочих, а для тих батьків, які не погоджуються з цим, будуть створені класи з дистанційною формою навчання для їхніх дітей.

Читайте також:

Українські школи можуть перейти на 12-річну освіту з 2024 року

Заступник міністра також додав, що Міністерство освіти розробляє порядок тимчасового зарахування учнів до інших закладів освіти у разі, якщо їхня школа не може забезпечити очне навчання, наприклад, через відсутність укриття. Таким чином, діти зможуть продовжувати навчання в іншому закладі освіти під час воєнного стану, щоб спілкуватися зі своїми однолітками та зберігати можливість здобувати знання.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button