Для життя

5 типів партнерів у шлюбі

Нерідко ми зустрічаємо різні онлайн тести, що пропонують визначити, який ви смак морозива, чи який ви бутерброд, чи супергерой, чи персонаж із улюбленого фільму. Але чи замислювалися ви коли-небудь, до якого типу чоловіка чи дружини ви належите? Але правда в тому, що ми не поводимо себе у стосунках весь час однаково.

Ми діємо іноді залежно від обставин, стану здоров’я чи поведінки партнера. Самосвідомі люди у шлюбі визнають свої негативні тенденції (які ми всі маємо) і працюють над ними, щоб бути кращим один для одного.

Ось 5 типів поведінки партнера, на які нам не можна закривати очі

1. Пасивний партнер

У шлюбі пасивність може проявлятися різними способами. Пасивний чоловік чи дружина можуть надто сильно бояться випадково дозволити іншим людям домінувати над ними, включаючи їхнього партнера. Пасивність може проявлятися у нездатності протистояти негативному або відстоювати цінності. Іноді я виявляю пасивність, віддаляючись від Сьюзен, поводячись відсторонено, роблячи лише мінімум для розвитку наших стосунків. Гнів, страх і заперечення – все це може призвести до моментів або навіть періодів пасивності. Але довготривала пасивність руйнує командне партнерство, яке має прикрашати шлюб.

2. Маніпулятивний партнер

Цей тип поведінки партнера зосереджений на контролі: меню, прибирання в будинку, емоції, фінанси, навіть інтимне життя. Постійний контроль не є складовою здорового шлюбу. Частково це тому, що сам по собі контроль є ілюзією і викликає звикання. А шлюб потребує довіри та свободи, щоб процвітати. Тому навіть не намагайтеся маніпулювати − це не той шлях, який вам потрібен.

3. Егоїстичний партнер

«Егоїзм є найбільшим ворогом кожного шлюбу». Дуже важливо розуміти, коли наш егоцентризм стає на заваді здоровим стосункам з чоловіком чи дружиною. Егоїстичний партнер – це отримати, а не віддати. А шлюб, у якому кожен з подружжя постійно зосереджений на собі, неодмінно зіпсується. Ми повинні бути готові відмовитися від очікувань миттєвого вирішення ситуацій, бути готові день за днем докладати зусиль та перемагати в моменті конфлікту чи непорозуміння. Ми повинні звикнути дивитися з позиції «ми», а не «я».

4. Агресивний партнер

Інколи агресія виникає природно, але у стосунках агресія є скоріше реакцією на поведінку або обставини, що викликають гнів або страх. Якою б не була причина, агресивний партнер, який час від часу проявляється в нас, робить спілкування все більш напруженим, а подружнє життя – більш стресовим. Ми часто думаємо про фізичну агресію, яка є величезною проблемою. Але ми можемо завдати багато шкоди емоційно агресивними словами та іншими проявами (навіть не поворухнувши пальцем). Заспокоїтись та шукати здоровий спосіб врегулювання конфлікту є важливими кроками, коли хочеш перемогти напад агресії. А його треба перемогти, адже це агресія на поведінку, а не на саму людину, яку ми любимо.

5. Впевнений та усвідомлений партнер

Кожен із подружжя, ймовірно, переживає моменти або періоди пасивності, маніпулятивного контролю, егоїзму чи агресії. Мета, яку ми повинні мати, − частіше переходити у зону «упевненого партнера». Він усвідомлено стикається з невизначеністю, душевним болем, недоліками та розчаруваннями, які, можливо, навіть ранили шлюб у минулому. Але таке подружжя працює над зціленням шлюбу, коли трапляються болі, замість того, щоб змиритися з позицією сумної бездіяльності. Позицією «не ми такі, життя таке» або «маємо, що маємо».

Читайте також:

5 типів лідерства, яких кожна дружина хоче від свого чоловіка
Гаряче питання: чи потрібно дружині чоловіче лідерство? Чоловік, який явно веде вдома, переоцінений чи старомодний? У нашій культурі модно, щоб незалежність дружини була високо оцінена і дивитися…

 

Маючи певну зрілість, культивовану досвідом, усвідомлений партнер не просто бажає, але і здатний віддавати іншому, замість того, щоб завжди намагатися тільки очікувати й брати, щоб заповнити діри, які може заповнити лише Бог. Яким би партнером ви не були, коли прокинулися сьогодні, чи з яким би типом ви не прокинулися поруч, знайте, що є надія на зцілення та зростання. Це починається з готовності поставити важливе запитання: «Що я можу зробити сьогодні, щоб допомогти моєму чоловіку/дружині відчувати себе більш захищеним у наших шлюбних стосунках?».

Джерело: allprodad.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ангеліна Должкова

Бакалавр кафедри романо-германської філології в Українському Гуманітарному інституті (педагог, перекладач). Є випускником біблійного інституту "Слово Життя". Студент магістратури УБТС програми "Християнське консультування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button