Світ

Примусова праця та примусові шлюби значно зросли за останні п’ять років, особливо серед жінок та дітей

Міжнародна організація з міграції (МОМ) та організація Walk Free нещодавно опублікували доповідь «Глобальні оцінки сучасного рабства: примусова праця та примусові шлюби».

Джерело: evangelicalfocus

У період з 2017 до 2021 року дослідники зібрали дані з тисяч анкет, включаючи особисті інтерв’ю з 68 загальнонаціональних репрезентативних обстежень примусової праці та 75 обстежень з примусових шлюбів.

У доповіді говориться, що «сучасне рабство складається з двох основних компонентів: примусової праці та примусового шлюбу». Обидва належать до ситуацій експлуатації, від яких людина не може відмовитися або уникнути загроз, насильства, обману, зловживання владою або інших форм примусу».

За даними доповіді, у 2021 році жертвами сучасного рабства стали 49,6 мільйона людей, що на 10 мільйонів більше, ніж у 2016 році, коли вийшов попередній звіт. Жінки та діти залишаються найбільш уразливими.

27,6 мільйона на примусових роботах

У звіті показано, що за останні роки кількість примусової праці збільшилась, і в таких ситуаціях опинилося 27,6 мільйона осіб. Серед них 11,8 млн жінок і дівчаток і 3,3 млн дітей.

Що стосується регіонів, то Азія та Тихий океан посідають перше місце з половиною загальносвітової кількості (15,1 млн), за ними йдуть Європа та Центральна Азія (4,1 млн), Африка (3,8 млн), Америка (3,6 млн) та арабські держави. (0,9 млн).

Однак при вираженні примусової праці у відсотках населення перше місце посідають арабські держави (5,3 на тисячу осіб), потім Європа та Центральна Азія (4,4 на тисячу), Америка та Азія та Тихоокеанський регіон (обидва по 3,5 на тисячу осіб) та Африці (2,9 на тисячу).

Приватний сектор

Крім того більшість випадків примусової праці (86%) припадає на приватний сектор, 63% – на сектори, не пов’язані з комерційною сексуальною експлуатацією, та 23% – на примусову комерційну сексуальну експлуатацію. Примусова праця, нав’язана державою, становить 14% всієї примусової праці, що залишилися.

У звіті зазначається, що «п’ятьма секторами, на які припадає більша частина всієї примусової праці дорослих (87%), є послуги, виробництво, будівництво, сільське господарство та домашня праця».

“Інші сектори становлять меншу частку, але, проте, на них припадають сотні тисяч людей: гірничодобувна промисловість і розробка кар’єрів, рибалки, які опинилися в пастці примусової праці на борту рибальських судів, люди, змушені жебракувати на вулиці, і люди, змушені займатися незаконною діяльністю”.

Форми примусу

Вразливі роботодавці використовують безліч форм примусу. Найбільш поширеною є систематичне та навмисне утримання заробітної плати (36%), за яким слідує зловживання вразливістю через загрозу звільнення, від якого страждає приблизно кожен п’ятий дорослий, який перебуває на примусовій праці.

Більш серйозні форми примусу, включаючи примусове ув’язнення, фізичне та сексуальне насильство, позбавлення основних потреб, зустрічаються рідше, але аж ніяк не є незначними, – йдеться в доповіді.

У ній також пояснюється, що більша частина всіх випадків примусової праці відбувається в країнах з рівнем доходу вищим за середній або з високим рівнем доходу.

Дослідники попереджають, що працюючі мігранти стикаються з вищим ризиком примусової праці, ніж інші працівники, і поширеність експлуатації примусової праці серед них також набагато вища.

Крім того, за оцінками, 3,9 мільйона людей перебували на примусових роботах, нав’язаних державою, у 2021 році. Близько 78% осіб, які примушуються державними органами, становлять чоловіки, а 8% – діти.

Примусова сексуальна комерційна експлуатація

Згідно з Глобальними оцінками 2021 року, “загалом 6,3 мільйона осіб у будь-який день перебувають у ситуації примусової комерційної сексуальної експлуатації”.

Ці цифри включають 1,7 мільйона дітей, що становить близько чверті від загальної кількості. Щобільше, майже четверо з кожних п’яти осіб, які потрапили в пастку примусової комерційної сексуальної експлуатації, – дівчата чи жінки.

Примусові шлюби

Згідно з доповіддю, кількість примусових шлюбів також зросла у всьому світі, досягнувши приблизно 22 мільйонів осіб, які перебувають у такій ситуації у 2021 році, що на 6,6 мільйона більше, ніж у період з 2016 по 2021 рік, що означає зростання поширеності з 2, 1 до 2,8 на тисячу осіб.

У географічному плані регіоном із найбільшою кількістю примусових шлюбів є Азійсько-тихоокеанський регіон, на який припадає майже дві третини всіх випадків (14,2 мільйона осіб), далі йдуть 14,5% в Африці (3,2 мільйона) та 10,4% у Європі та Центральній Азії (2,3 мільйона).

При цьому поширеність примусових шлюбів найбільша в арабських державах (4,8 на тисячу населення), за ними слідує Азійсько-тихоокеанський регіон (3,3 на тисячу населення).

Переважна більшість тих, кого примушують до шлюбу, становлять жінки – 14,9 млн жінок і дівчаток, однак у доповіді наголошується, що “чоловіки та хлопчики також наражаються на примусові шлюби”.

Крім того, три з кожних п’яти осіб, які перебувають у примусовому шлюбі, проживають у країнах з доходом нижчим за середній; однак 26% примусових шлюбів також мають місце у країнах з високим або вищим за середній рівень доходу. У сім’ї та серед неповнолітніх

Звіт попереджає, що члени сім’ї відповідають за більшість примусових шлюбів, особливо батьки (73%) та інші родичі (16%).

Двоє з п’ятьох примушених до шлюбу були дітьми на момент укладання шлюбу. Серед них 41% були змушені одружитися у віці до 16 років.

“Хоча шлюби віком до 10 років мають місце, вони дуже рідкісні. Найнижчий вік одруження, зареєстрований у вибірці, становив 9 років”, – йдеться у дослідженні.

Емоційні загрози та словесні образи

Дослідники стверджують, що “половина людей, які живуть у примусових шлюбах, були вимушені за допомогою емоційних погроз або словесних образ”.

Це була найбільш поширена форма примусу, що використовується для того, щоб змусити як чоловіків (75%), так і жінок (46%) одружитися, яка включає використання емоційного шантажу, такого як самоушкодження, твердження, що репутація сім’ї буде зруйнована, або / та погрози відчуження від членів сім’ї, серед іншого.

“Фізичне або сексуальне насильство і погрози насильства були наступною формою примусу, що найбільш часто використовується для шлюбу (20%). Серед жінок ще 11% повідомили про викрадення або примус до поїздки за кордон з метою укладення шлюбу”, – йдеться в доповіді.

Наслідком примусового шлюбу для жінок є те, що багато хто з них (32%) змушені працювати на свого чоловіка або його сім’ю.

Погляд у майбутнє

Крім того, що автори доповіді розповідають, як справи з примусовою працею та примусовими шлюбами у світі, вони “пропонують ряд рекомендованих дій, які, вжиті спільно і швидко, ознаменують значний прогрес на шляху до припинення сучасного рабства”.

“Ніщо не може виправдати збереження сучасного рабства в сучасному світі. Ми можемо і маємо зробити краще”, – кажуть вони.

Читайте також:

Фейки в соцмережах витісняють реальні новини – британська доповідь

“Хоча основна відповідальність за зміни лежить на національних урядах, необхідний підхід всього суспільства: соціальні партнери, учасники соціальної економіки та економіки солідарності, громадянське суспільство, організації жертв, ділове товариство, інвестори та ціла низка інших груп повинні відіграти важливу роль”, – йдеться у висновку доповіді.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button