Варто замислитись

4 причини, щоб частіше читати Біблію

Ви, напевно, хоч раз у житті чули про те, що потрібно читати Біблію. Можливо, навіть робили спроби її читати, але вас вистачило ненадовго. Пропонуємо чотири причини для того, щоб читати Біблію щодня.

Читання Біблії наближує до Бога

Бог відкриває Себе багатьма різними способами, включаючи світ навколо нас. Як писав Павло: «Тож Його невидиме — Його вічна сила і Божественність — від створення світу через творіння стає зрозумілим» (Рим. 1:20).
Але найчастіше Бог відкриває Себе через Біблію. Старий Завіт показує, що Бог створив нас на Свою подобу, любить нас, хоча й ми повстали і продовжуємо бунтувати проти Нього, хоче, щоб ми примирилися з Ним. Знову і знову у Старому Завіті Бог виявляє свою милість до нас і вірність Своїм численним обіцянкам, даним нам.
Новий Завіт розповідає історію Ісуса і перших часів християнської церкви. Спочатку і в кінці свого Євангелія апостол Іван пояснює, для чого було написано Новий Завіт. Він називає Ісуса Словом Божим, яке «… стало тілом, і перебувало між нами» (Ів. 1:14). Іван та інші автори Нового Завіту записали лише малу частину з того, що Ісус робив і говорив, для того, аби читаючи це, «ви повірили, що Ісус є Христос, Син Божий, і щоб вірячи, життя мали ви в Його Ім’я» (Ів. 20:31).
Чим більше читаєте Біблію, тим краще взнаєте Бога. Чим краще знаєте Бога, тим більше вам хочеться спілкуватися з Ним і слідувати за Ним.

Біблія – ідеальний посібник для щоденного життя

Давид так описує Боже Слово: «Твоє слово — світильник для моїх ніг, світло для моїх стежок» (Пс. 118:105).  В якому б напрямку ви не рухалися, Біблія може вказати правильні кроки. Це чудовий посібник для життя з наступних причин:
Мудрість. Біблія переповнена мудрістю. Соломон, який просив у Бога мудрості і використовував її для управління народом Ізраїльським, дає багато мудрих порад в кількох книгах Старого Завіту. В Євангелії записана наука Ісуса, Якого навіть критики визнають Вчителем, який не мав собі рівних.
Заповіді. Старий Завіт вміщає у собі Закон, більшу частину якого складають вказівки для життя, яке подобається Богу. Багато притч Ісуса дають нове трактування цим заповідям, щоб протистояти помилковим тлумаченням, які виникли з часом.
Обґрунтування. Окрім того, що Біблія містить здорові правила життя, вона пояснює, чому Бог дав нам ці правила.
Наслідки. Навіщо вам виконувати Божі інструкції? Біблія повна історій людей, які дотримувалися чи не дотримувалися їх – і Писання говорить про те, які були наслідки їхніх дій.
У 2 Тимофія Павло пише, що «Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло готова» (1 Тим. 3:16-17). І каже про готовність до добрих діл…

Регулярне читання Біблії покращує нашу поведінку

Регулярне читання Біблії покращує нашу поведінку. Насправді, взаємодія з Писанням, або навіть частота читання Біблії, є більш надійним прогнозом моральної поведінки, ніж традиційні засоби для духовності: відвідування церкви і молитва.
Це відкриття випливає з дослідження, яке провів Арнольд Колм і Памела Кауділл Овайо, які очолюють Центр Біблійної Взаємодії і опитали більше ніж 100 тисяч людей. Їхній статистичний аналіз показує, що враховуючи такі фактори як вік, стать, відвідування церкви і молитву, християни, які читають Біблію чотири і більше разів у тиждень, мають значно нижчу вірогідність зловживання алкоголем, сексом поза шлюбом, переглядом порнографії і азартних ігор. Ось цифри:

  • Зловживання алкоголем: менше на 57%
    Позашлюбний секс: менше на 68%
    Перегляд порно: менше на 61%
    Азартні ігри: менше на 74%

Якщо ви читаєте Біблію частіше – це не лише знижує вірогідність вашої ризикованої поведінки, але також підвищує вірогідність того, що ви будете ділитися своєю вірою з іншими. Християни, які читають Біблію чотири і більше разів у тиждень, більше ніж вдвічі (на 230%) частіше розповідають Євангеліє іншим, ніж християни, які читають Біблію рідше.

Біблія підбадьорює і укріплює нас

Коли переживаєте стрес, боротьбу, падіння, відчай, розчарування, гнів або страждання, ви, вірогідно не зацікавленні в отриманні нових знань про Бога, пошуку поради або в покращенні поведінки. Вам хочеться утіхи. Впевненості. Сили. Миру. Надії.
Усе, що вам потрібно і саме тоді, коли це необхідно, дає Біблія. Біблію іноді називають «Божим любовним листом». Вона завжди нагадує нам, що Бог створив нас на Свій образ і по-справжньому любить нас, навіть тоді, коли блукаємо або втікаємо від Нього.

Нічого дивного

Той факт, що постійне читання Біблії може мати такий позитивний вплив, не має нас дивувати. Зрештою, Слово Боже описується як «живе і діяльне, гостріше від усякого двосічного меча: воно проникає аж до поділу душі й духа, суглобів і мозку кісток, судить думки й наміри серця» (Євр. 4:12). Яків каже, що «посіяне Слово» може «спасти ваші душі» (Як. 1:21), і Бог каже в книзі пророка Ісаї, що Його Слово «не повернеться, аж доки не виконається те, що Я забажав, і дам успіх на твоїх дорогах і Моїм заповідям» (Іс. 55:11).
Біблія – це хороший подарунок від дуже доброго Бога.

Кріс Болінджер

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button