Новини суспільства

25 жовтня відзначається Міжнародний день військового капелана

25 го жовтня відзначили Міжнародний день військового капелана. За останніми даними – 79% військовослужбовців ЗСУ є віруючими людьми.

Джерело: РІСУ

Зі святом привітали Департамент військового капеланства УГКЦ, греко-католицькі священики та колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

Як повідомляє РІСУ, Верховна Рада України ухвалила Закон № 4626 «Про службу військового капелана», який утворює службу військового капелана. Історію скотарської служби в українській армії можна простежити від душпастирської служби в Українському стрілецькому корпусі, Галицькій армії, Армії УНР та Українській Повстанській Армії, навіть під час партизанської війни, розпочатої УПА.

У 2014 році, коли почалося вторгнення Росії в Україну, священики різних українських конфесій служили пасторами різних підрозділів і були разом із солдатами на передовій.

Читайте також:

Міжнародний день молитви за переслідувану церкву відзначатимуть 7 листопада 2021
Міжнародний день молитви за переслідувану церкву є днем ​​особливої, посиленої, об’єднаної молитви-прохання, спрямованої на захист переслідуваних християн у всьому світі. Джерело: Голос Мучеників У…

 

Розпочався новий етап в історії українських священиків. Військові капелани не приймають зброю та боєприпаси, а також не беруть участь у службових обов’язках, патрулюваннях, службових розслідуваннях та інших операціях, які суперечать їх посаді та статусу капелана. Вони несуть повну відповідальність за задоволення духовних і релігійних потреб своїх співробітників.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button