Актуальне

Астрологія – фальшива наука

Причини популярності астрології та гороскопів – ті ж, що й спричинюють інші марновірства. Більшість людей мають хибне уявлення про астрологію як науку. Насправді ж астрологія – окультне вчення про небесні тіла та їхній вплив на землю, яке використовується здебільшого з метою передбачення майбутнього. Що ж тоді вивчає астрономія та як не сплутати астрономію й астрологію?! Астрономія — наука про Всесвіт, що вивчає розміщення, рух, будову, походження і розвиток небесних тіл і створених ними систем.
На сторінках Біблії чітко відображено ставлення Бога до астрології та тих, хто займається подібними речами: «Ти аж утомилась, слухаючи дорадників своїх; нехай же виступлять ті дослідники небес і ті, що спостерігають зорі, й ті, що в нового місяця віщують; нехай вони врятують тебе від того, що невідкладно прийде на тебе! Глянь, та ж вони як солома: огонь попалив їх; не змогли врятувати життя свого від полум’я…» (Іс. 47:13,14). 
У 1975 р. 18 вчених – лауреатів Нобелівської премії і 86 американських вчених виступили проти астрології. Вони заявили, що «немає ніякої наукової основи для твердження ніби зірки можуть передбачати події або впливати на життя людей». Навіть для людей, які не займаються астрономією, факт обману стане очевидним після ознайомлення з деякими фактами.
Оскільки астрологічні дані базуються на точній даті народження, то двоє близнюків повинні мати ідентичне майбутнє, однак такого не буває.
Реальне положення зірок не співпадає з картиною зоряного неба, яке ми спостерігаємо. Кожна зірка має свою динаміку і траєкторію руху у галактиці та й у Всесвіті загалом. Ми ж бачимо зірку в той момент, коли її світло досягає нашої планети (це мільйони і мільярди світлових років). Тобто картина зоряного неба – це ілюзія. Реальне положення зірок абсолютно інше.
Таке положення зірок, яке ми звикли бачити, взагалі ніколи не існувало, так як відстані від Землі до окремих зірок сильно відрізняються і світло від них доходить до Землі з великою різницею. Наприклад, зірка Проксима Центавра розміщена на відстані 40 трлн. км або більше 4 світлових років від Землі, а квазари – найбільш віддалені зорі – на відстані 13 млрд. світлових років. Так що за час проходження світла від різних зірок до нас вони змінюють своє положення в просторі.
Зірки переміщуються усередині галактик. Наприклад, наша галактика обертається зі швидкістю 100 млрд. км/год. Також кожна галактика окремо переміщається щодо інших. Усі галактики віддаляються від нашої, причому, чим далі, тим швидше вони рухаються. Найвіддаленіші галактики рухаються практично зі швидкістю світла.
Як бачимо, розмови про вплив видимого розташування зірок на долі є, м’яко кажучи, помилкою. А як щодо «впливу» зірок, невидимих для неозброєного ока в денний час доби? Адже розташування зірок удень зовсім інше!
До того ж, якби мікрохвильовий фон, який створюють зірки, і міг мати «доленосне» значення, то його дії в загальній картині зоряного неба не могли б бути передбачені астрологами, так як швидкість світла (яка впливає на наше зорове сприйняття окремих зірок) відмінна від швидкості руху мікрохвильового випромінювання цих зірок. Причому, кожна складова цього випромінювання (гамма, рентгенівські, інфрачервоні і ультрафіолетові промені) має свою швидкість руху і лише радіохвилі поширюються зі швидкістю світла. 
Виникає запитання: чи логічно вірити астрологічним прогнозам?
Андрій Лаврентюк Джун Хант
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button