Новини культури

207 культурних об’єктів в Україні зазнали руйнувань – ЮНЕСКО

З початком повномасштабної війни від 24 лютого, в Україні, за даними агентства ООН з культури ЮНЕСКО, близько 207 об’єктів культурної спадщини українців були знищені.

Джерело: RiSU 

Зокрема, це 88 релігійних об’єктів, 15 музеїв, 76 будівель, що становлять історичний або художній інтерес, 18 пам’ятників та 10 бібліотек.

Директор ЮНЕСКО з питань культури та надзвичайних ситуацій Кріста Піккат заявила на пресконференції в Женеві, що ця ситуація доволі погана, проте далі може бути ще гірше. Також зазначила, що всі сім об’єктів всесвітньої спадщини, які перебувають на території України, поки що цілі.

Такі висновки ЮНЕСКО робить на основі даних Супутникового центру ООН ЮНОСАТ.

Читайте також:

Також ЮНЕСКО запропонувала допомогу Україні з вивезення об’єктів культурної спадщини за кордон, поки триває війна.

Ще раніше Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України, повідомив, що звертався до ЮНЕСКО задля їхнього сприяння збереженню музейних реквізитів та експонатів в Україні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button