Новини суспільстваХристиянські новини

19 липня або 9 Ава відзначається День жалоби єврейського народу

Сьогодні, 19 липня (у євреїв 9 Ава), відзначається День жалоби єврейського народу. Цей день присвячений зруйнуванню Другого Єрусалимського Храму і початку вигнання євреїв із Землі Ізраїля. Ці події відбулися 1951 років тому.

Джерело: GalilTV.

Зруйнування Храму – це, безсумнівно, історична подія, що підтверджується джерелами. В традиційному юдаїзмі вважається, що Храм зруйнувала «безпричинна ненависть» між євреями.

Йдеться, що незадовго до зруйнування Храму один єрусалимський багач приготував розкішну трапезу для своїх друзів і послав слугу, щоб особисто запросити найближчого з них, на ім’я Камца. Однак слуга помилково запросив іншу людину – Бар-Камцу, лютого ворога господаря. Бар-Камца здивувався запрошенню, але вирішив, що багатієві захотілося з ним примиритися, і прийшов на бенкет.

Результат був передбачуваний: побачивши небажаного гостя, господар велів йому забиратися.

Блідий від сорому Бар-Камца спробував зберегти честь: «Очевидно, мене з кимось переплутали, але якщо вже я тут, дозволь мені залишитися на трапезі. Я оплачу свою частку», – сказав він.

Однак багач залишився непохитний і, попри вмовляння, виставив недруга геть.

Біль від приниження з’їдала Бар-Камцу, проте ще сильніше його образило те, що жоден з гостей не заступився за нього. У гніві він вирішив помститися всім і відправився до римського імператора з помилковим доносом на єврейський заколот.

Завершилася ця історія вторгненням римських легіонів, які спалили Храм, зруйнували Єрусалим і вигнали євреїв з країни.

Повідомляється, що фактично, коріння всіх страждань єврейського народу протягом неповних останніх двох тисячоліть, включаючи Голокост, були наслідком цього дня.

Відродження сіонізму і повернення євреїв на свою батьківщину у 20-му і 21-му столітті – це спроба ліквідувати наслідки того, що сталося 1951 рік тому.

«Але з наслідками руйнування Другого Храму ми повністю не впоралися і до цього дня. Нам ще багато всього потрібно зробити, потрібно змінитися. Ми розрізнені. Ми не приймаємо один одного. Ми зриваємося на критику і ненависть один до одного», – зазначає GalilTV.

Читайте також:

GalilTV продовжило:

Судячи по наростальній напруженості між секторами ізраїльського суспільства, ми ще не взялися за справу, хоч і живемо на своїй землі. Ми не є ще світлом для народів, як заповідано нам Всевишнім. Ми не гідні будувати Храм. Але Храму бути! Сказано в Книзі Зоар, що Третій Храм, на відміну від попередніх, буде служити не тільки народу Ізраїлю, але стане центром єднання для всього світу».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button