Релігія

Структури Московського патріархату в Україні мають бути ліквідовані − Віктор Єленський

Віктор Єленський, голова Державної служби з етнополітики та свободи слова, якого називають «міністром релігій», в інтерв’ю інформаційному агентству Укрінформ розповів про стан справ Московського патріархату в Україні, а також про інші моменти у своїй роботі.

Джерело: Укрінформ

Ще рік тому, під час круглого столу, Віктор Єленський заявив, що в Україні мають бути ліквідовані всі структури Московського патріархату. І це потрібно зробити в першу чергу. Куди подінуться ті, хто до них належить, це питання, яке вирішуватиметься згодом.

Зокрема, він також відповів щодо Києво-Печерської Лаври. Московський патріархат, який наразі орендує її приміщення, вкрай недбало ставиться до історичної української спадщини цього заповідника. Це вже є підставою розірвати договір, та підписати його з сумлінною громадою, яка не буде мати відношення до Москви.

Канони російської православної церкви, за словами Єленського, не мають чітких ліній. В тих структурах робиться так, як скаже «цар». Що їм подобається, вони залишають, що ні, забороняють. По суті, це є псевдоканони.

При цьому московська церква вже давно навчилась маніпулювати таким поняттям, як «Церква Христа». І при найменшому спротиву своїй діяльності називають це «гоніннями на Церкву» з великої літери.

Також, він зазначив, що самі по собі українці не проти переходити, наприклад, до ПЦУ. Найбільша проблема саме в керівництві цієї структури. Проте за роки свого існування в Україні вони встигли провести потужну пропагандистську роботу в головах простих людей, і налаштувати їх проти всього, що самі вважають «неправильним». А по суті, тим, що перешкоджає їхній незаконній діяльності.−

Читайте також:

Єленський поділився, що любить підписувати мандати на здійснення діяльності військових капеланів. Назвав їх незвичайними людьми, особливими священниками та офіцерами, які дійсно допомагають солдатам, та не хочуть їхньої смерті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button