Актуальне

10 фактів про залежність від наркотиків

У цій статті ви можете дізнатися 10 фактів про залежність від наркотиків, які можуть здивувати вас і засмутити. Як і в більшості питань про наркоманію, є багато несподіваних моментів.
Залежність – це стан, коли ви розвинули в собі звичку приймати певний наркотик. Якщо ви спробуєте кинути – це часто призводить до “дискомфорту” емоційного і навіть фізичного.

  1. Зловживання і звикання до наркотиків найчастіше є національною проблемою будь-якої країни, так як за це платить абсолютно все населення.
  2. Дослідження показують, що зловживання будь-яким видом наркотику коштує державі мільярди доларів щорічно. Сюди включені витрати на систему охорони здоров’я, втрата роботи через зловживання шкідливими субстанціями, дорожні пригоди і різного виду злочини.
  3. Вживання наркотиків стає причиною щонайменше половини всіх злочинів у країні, тому що велика кількість заарештованих підозрюваних перебували під дією того чи іншого виду наркотику на момент скоєння злочину, найчастіше це вбивства або напади.
  4. Близько двох третіх наркозалежних розповідають про фізичне або сексуальне насильство в дитинстві. Насильство над дітьми – один з основних факторів наркозалежності.
  5. Стимулятори і всі види наркотиків, які призводять до поліпшення настрою і дають величезну кількість енергії завжди приводять до залежності, навіть після першого прийняття дози. Це такі наркотики як кокаїн і амфетамін.
  6. Наркотики змінюють хімічну будову мозку – це основна причина, з якої вони викликають звикання. Кокаїн і марихуана – приклади наркотиків, які викликають подібні зміни. Хімічна будова мозку впливає на його працездатність, саме тому наркотики так небезпечні.
  7. ВІЛ поширюється через загальне використання наркоманами голок. Це всім відомий факт. Але так само важливий той факт, що навіть у тих, хто не використовує голки для введення наркотику в організм, дуже високий ризик зараження ВІЛ.
  8. Інгалянти – це продукти, що виробляють пари, які мають шкідливий вплив на організм. Більшість їх знаходиться в предметах побутової хімії, таких як клей, фарба, лак та ін. Найбільша група людей, що зловживають інгалянтами, знаходиться серед підлітків 7-9 класів.
  9. Більшість людей пов’язують залежність з вживанням заборонених препаратів і алкоголю, але останнім часом велика кількість людей зловживає медичними препаратами, які прописують лікарі. Підлітки крадуть їх у батьків або купують незаконним способом.
  10. Через те, що деякі люди з невиліковними захворюваннями позбавляються від болю за допомогою марихуани, цей препарат має репутацію менш шкідливого. Попри це марихуана здійснює дуже негативний вплив на організм, в тому числі на процес навчання, вона викликає проблеми з пам’яттю, змінює сприйняття дійсності, викликає незграбність і збільшує частоту серцевих скорочень. Марихуана містить речовину під назвою THC, яка безпосередньо впливає на функцію мозку, і може залишити постійні або довгострокові наслідки, навіть після того, як людина припинила його вживати.

Джерело: Фейсбук

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!