Новини археологіїХристиянські новини

Ізраїльські археологи знайшли 3000-річну фортецю часів царя Давида

Археологи, які проводили розкопки в Ізраїлі, знайшли укріплену споруду часів царя Давида в регіоні Голан цієї країни.

Повідомляє Слово про Слово з посиланням на christianpost.com.

Стародавня фортеця, яка була побудована на вершині пагорба, була виявлена ​​під час розкопок Ізраїльським управлінням старожитностей перед будівництвом нового району в районі Гіспін, йдеться в повідомленні IAA у Facebook.

«Комплекс, який ми виставили, був побудований у стратегічному місці на невеликій вершині пагорба, над каньйоном Ель-Аль, звідки відкривається вид на регіон, на місці, де можна було перетнути річку», – розповідає директор розкопок Барак Зін та Енно Брон.

Фортеця, можливо, була укомплектована гешуритами, столиця яких зафіксована в Біблії як розташована неподалік, на північ від Галілейського моря, повідомляє The Times of Israel, де зазначається, що в Біблії згадується, що дочка царя Гешура Талмая, Мааха, одружилася з царем Давидом з політичних міркувань, а після цього Віфсаїда у X столітті до н. е. Об’єдналася з царем Давидом та його династією, Домом Давида.
Читайте також:

Форт, який займає понад чверть акру, побудований з базальтових валунів і має стіни товщиною майже 5 футів, розповідає агенції Франс Прес Барак Цін, археолог з Хайфського університету.

«Укріплене місто Віфсаїда вважається вченими столицею арамейського королівства Гешур, яке правило центральними та південними Голанами 3000 років тому, – йдеться у повідомленні IAA. − Міста королівства Гешур відомі вздовж узбережжя Галілейського моря, включаючи Тель-Ен-Гев, ​​Тель-Хадар і Тель-Сораг, але місця на Голанах навряд чи відомі. Цей унікальний укріплений комплекс підіймає нові проблеми дослідження поселення Голан у залізному віці».

Також археологи знайшли на цьому місці «великий базальтовий камінь зі схематичним гравіруванням дворогих фігур з розпростертими руками».
IAA зазначає, що фігура, вирізана на культовій кам’яній стелі, була знайдена минулого року в рамках проєкту експедиції Віфсаїди. «Стела, на якій зображена рогата фігура з розпростертими руками, була встановлена ​​поруч із піднятою платформою (бамою), прилеглою до міських воріт. Цю сцену Арав визначив як культ бога Місяця. Камінь Гіспін знаходився на полиці біля входу, і на ньому була зображена не одна, а дві фігури».
Ізраїльська газета цитувала наукового керівника ІАА у північному регіоні Рона Беєрі: «У сучасному Ізраїлі та на Голанах нам пощастило із розвитком та будівництвом – часто внаслідок археологічних розкопок. Цей об’єкт є національним скарбом, і IAA збирається зробити все можливе, щоб його не знищили ракетами».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button