Новини археології

Знайдене срібло в Єрусалимі свідчить на користь біблійним оповіданням про торгові відносини

Археологи знайшли в Єрусалимі скарб срібла, який свідчить на користь правдивості Біблії. Монети слугували валютою в Ханаані й допомагають більше дізнатись про фінансову сферу та торгові відносини у біблійні часи.

Джерело: Facebook «Біблійна археологія»

Метал знайшли археологи з Хайфського університету та Єврейського університету.

У 4 столітті в Леванті (східна частина Середземного моря), куди вперше потрапило срібло, монети використовували для виготовлення статуеток і ювелірних виробів. А лише у 3 столітті – як валюту. Про це зазначила доктор та керівник дослідження Цилла Ешель.

Те, що ці стародавні срібні валюти використовувалися як засіб платежу, свідчать їх місце та форма знаходження. Вони були знайдені в громадських місцях, на складах або біля міських воріт. А ще знахідка загорнута у тканину та розміщена у керамічних виробах, пишуть дослідники.

Археологи виявили немалу кількість грошей у скарбах у Тель-Шило та Тель-Гезері.

Знайдене срібло в Єрусалимі свідчить на користь біблійним оповіданням про торгові відносини

Дослідники прийшли до висновку, що срібло, ймовірно, походить з території сучасної Туреччини. Це виявили завдяки унікальному хімічному складу монет, а також знайденим наконечнику сокири або підвіски, які, очевидно, походять з Анатолії.

В Біблії також кількасот разів згадується про використання срібла як грошової одиниці.

У першій книзі Святого Письма, Буття, є розповідь про придбання Авраамом печери Махпела для поховання його дружини Сари: «І вклонивсь Авраам перед народом тієї землі, та й сказав до Ефрона, так що чув був народ тієї землі, говорячи: Коли б тільки мене ти послухав! Я дам срібло за поле, візьми ти від мене, і хай поховаю небіжку свою. А Ефрон відповів Авраамові, говорячи йому: Пане мій, послухай мене! Земля чотирьох сотень шеклів срібла, що вона поміж мною та поміж тобою? А небіжку свою поховай! І послухав Авраам Ефрона. І відважив Авраам Ефронові срібло, про яке той був сказав, так що чули сини Хетові, чотири сотні шеклів срібла купецької ваги» (Буття 23:12-16).

За словами колишнього керівника відділу монет Управління старожитностей Ізраїлю Дональда Аріеля, «фактично біблійна валюта “шекель” спочатку була мірою ваги. Згідно з вавилонськими джерелами, 1 шекель дорівнював приблизно 16,83 грама».

Цей біблійний приклад та інші (Бут. 20:16, 37:38, 42:35; Вихід 30:13-16; 1 Царів 10:28-29) свідчать, що «мешканці стародавнього Ханаану використовували срібло як валюту ще за часів патріархів і продовжували використовувати його в період ізраїльської монархії, перш ніж його замінили карбовані монети».

Читайте також:

Це дослідження є ще одним аргументом на користь правдивості Біблії як історичного документа. А також можна зрозуміти, як відбувались торгові відносини в Ханаані протягом середньої бронзової доби та пізніше.

Детальніше можна прочитати за посиланням.

Знайдене срібло в Єрусалимі свідчить на користь біблійним оповіданням про торгові відносини

Знайдене срібло в Єрусалимі свідчить на користь біблійним оповіданням про торгові відносини

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button