війна

Зміни до Порядку надання допомоги на проживання ВПО

Уряд прийняв зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332, повідомляє Офіс омбудсмена.

Джерело: zn.ua

Ці зміни передбачають:

  • надання допомоги переселенцям з першого числа місяця, що настає за місяцем включення громади, з якої особа переселилася, до переліку територіальних громад, які розташовані в районі ведення бойових дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» в автоматичному режимі, без повторних звернень, нараховує допомогу у разі включення обласної громади до зазначеного переліку регіональних громад;
  • допомога призначається органом соціального захисту населення протягом десяти робочих днів з дня надходження заяви про надання допомоги;
  • у разі зміни місця реєстрації та неотримання житлової субсидії за попереднім місцем проживання/перебування виплата призначається за останнім місцем реєстрації.

«Змінами також врегульовано питання щодо надання можливості на отримання допомоги внутрішньо переміщені особи, які мають право та заяви яких були подані через засоби Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал «Дія») до 30 квітня 2022 року і не були повністю ним сформовані або знаходилися в обробці», – пояснили в Офісі Омбудсмана.

Для цього переселенці можуть звернутися особисто або поштою до органу соціального захисту населення та подати заяву на виплату за встановленою формою, вказавши, зокрема, номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або персональні дані одержувача до 1 жовтня поточного року.

За даними відомства, цими змінами також визначено, що житлова допомога не надаватиметься переселенцям, які стали на облік до 24 лютого 2022 року, за винятком осіб:

  • що отримували щомісячну адресну допомогу для ВПО на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • повторно евакуювалися з тимчасово окупованої Росією території, з території громад, які знаходяться в районі бойових дій або в тимчасовій окупації, оточенні чи блокаді після 24 лютого 2022 року.

Читайте також:

Як повідомлялося раніше, з березня 2022 року Мінекономіки запровадило щомісячну допомогу ВПО.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button