Згідно з опитуванням, більшість підлітків (86%) бачать своє майбутнє в Україні

За даними Благодійного фонду «Клуб Добродіїв», загальнонаціональне соціологічне дослідження «Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє» показало, що 95% опитаних українських підлітків вірять, що Україна переможе у війні, а 86% бачать своє майбутнє в Україні.
Джерело: Українська правда
Соціологи повідомили, що ця кількість зросла втричі порівняно з аналогічними дослідженнями, які проводилися до повномасштабного російського вторгнення.
Згідно з загальнонаціональним дослідженням, 73% підлітків найбільше стурбовані війною, що триває. Крім того, опитування показало, що молодих людей хвилюють різноманітні речі, такі як відключення світла, вибухи, сирени, повітряна тривога, військова служба їхніх родичів чи друзів, обмеження через комендантську годину.
Дослідження також показало, що 87% дітей повідомили, що на їх життя найбільше вплинула війна, тоді як лише 13% згадали про вплив COVID-19. Більшість дітей (38%) повідомили, що найбільшою зміною, яку вони відчули, був страх за своє життя та здоров’я та своїх близьких. Другою найбільшою зміною стало невизначене майбутнє (12%), потім друзі, які переїхали в інші міста чи за кордон (11%).
Автори дослідження повідомляють, що попри те, що війна залишається основною проблемою для підлітків, 93% з них вірять у власні здібності й сили та відчувають, що вони працюють над досягненням особистих цілей. Крім того, майже 70% підлітків мають чітке уявлення про те, чим вони хочуть займатися в майбутньому, але не можуть планувати на довгострокову перспективу.
Водночас молодь потребує додаткової підтримки, 59% висловлюють бажання отримати підтримку з боку батьків, друзів чи викладачів.
Приблизно 70% опитаної молоді прагнуть жити та навчатися в Україні, а 90% сподіваються зробити внесок у свою країну.
За даними дослідження, майже половина опитаних підлітків, 43%, вже займалися волонтерством під час війни, що триває. Їхня волонтерська діяльність включала збір коштів для військових, виготовлення маскувальних сіток, пакування гуманітарної допомоги, а також приготування та роздачу їжі. Підлітки також висловили готовність сприяти відбудові країни, беручи участь у проєктах розвитку економіки та інфраструктури через волонтерство.
Крім того, варто відзначити, що більшість опитаних дітей віддали б свої гіпотетичні мільйонні статки Збройним силам. Благодійність і допомога сім’ї займають друге місце в списку потенційних витрат.
Читайте також:
5 нових статистичних даних про підлітків і соціальні мережі, які варто знати
Благодійний фонд «Клуб Добродіїв» за підтримки гуманітарної організації Plan International оприлюднив результати опитування Kantar, яке було сфокусовано на підлітках віком від 13 до 19 років з різних регіонів України. У дослідженні взяли участь 600 підлітків з Києва, Львова, Одеси та Дніпра.