Релігія

Зеленський хоче підсилити інституції, які займаються релігійними питаннями

Президент Володимир Зеленський повідомив, що почав консультуватися з Єленським щодо релігійних питань і особисто зацікавлений у цьому, а також в ефірі національного телемарафону він заявив, що інституцію, яка займається релігійними питаннями, необхідно зміцнювати та робити більш незалежною.

Джерело: Facebook

Про це повідомляє Михайло Омельян у Facebook з посиланням на Духовний Фронт України.

Відповідаючи на запитання про прохання ПЦУ проводити богослужіння в Києво-Печерській Лаврі в храмах, які не використовує УПЦ МП, Президент Зеленський сказав, що хотів би більше розбиратися в релігійних питаннях, щоб допомагати й бути справедливим у таких рішеннях. Він додав, що спілкувався з релігієзнавцем Віктором Єленським.

За словами Зеленського, він не є професійною людиною в церковному праві, хоча вивчав міжнародне право, але, на його думку, Єленський розуміється на цих питаннях.

«Мені дуже сподобалась ця людина, і наскільки я можу оцінити, вона розуміється на цих питаннях», – зазначив глава держави.

Він також заявив, що почав консультації з Єленським, і пояснив, що «є люди, які наполягають на посиленні суб’єктності інституції, яка займається питаннями релігії в нашій державі, департамент якої знаходиться в нашому Міністерстві культури».

«І напевно, настав час, тому що ми стикаємося з серйозними викликами в державі, щоб ця інституція була більш інституціалізованою в Кабміні, але окремо, щоб на неї ніхто не мав жодного впливу», – сказав Володимир Зеленський.

Ця інституція, за словами глави держави, має бути справедливою, а люди, які там працюють, мають бути професіоналами та розбиратись у питаннях релігії. «До них не повинно бути запитань з боку держави та з боку суспільства», – наголосив Зеленський.

За словами президента, ця інституція має бути чесною, а люди, які там працюють, мають бути професіоналами та розумітися в релігійних питаннях, наголосивши, що до них не повинно бути жодних питань з боку держави та суспільства.

Читайте також:

Чи існує релігійний нейтралітет в освіті?

Він додав, що дуже цікавиться цією темою, багато читає і планує обговорити це питання з Прем’єр-міністром і Міністром культури України.

«Я сам переймаюсь цим питанням, я багато про це читаю, думаю. Я розумію, що держава не може втручатись в такі питання, але бачу і виклики суспільства і вас, журналістів, і багато різних людей, які постійно ставлять це питання, щоб держава допомогла. Дуже хочеться допомогти, але треба робити це законно», – підкреслив Зеленський.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Окрім іншого, тут цікаво також і ось що.
    А чи наважиться п. Віктор ЄЛЕНСЬКИЙ пояснити главі держави, зокрема, реальну небезпеку впровадження (легітимізації) в чинному українському законодавстві постулатів антисуспільної ГЕНДЕРНОЇ ідеології?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button