Новини суспільстваХристиянські новини

Заява ІРС про неприпустимість розпалювання ворожнечі в суспільстві у зв’язку з пандемією COVID-19

Інститут релігійної свободи на своєму сайті опублікував заяву, у якій закликає припинити розпалювати ворожнечу в суспільстві в контексті ситуації з пандемією COVID-19.

ЗАЯВА

Інституту релігійної свободи

про неприпустимість розпалювання ворожнечі в суспільстві

у зв’язку з пандемією COVID-19

Останнім часом у медіа систематично поширюється неправдива інформація, передусім з боку посадових осіб МОЗ, про нібито масове порушення церквами вимог карантину на Великдень і майже щоденно озвучуються негативні прогнози про очікуваний спалах захворюваності на COVID-19 у зв’язку з цим.
Мусимо зазначити, що такі заяви не відповідають дійсності та прямо суперечать офіційним даним. Зокрема, цього року Національна поліція України зафіксувала істотне зменшення кількості віруючих у храмах під час святкування Великодня: 130 тисяч замість 7 мільйонів, у порівнянні з минулим роком. Тобто менше 2 % віруючих прийшли до храмів святкувати Великдень, що свідчить про колосальну інформаційну та організаційну роботу, яку провели церкви і релігійні організації різних конфесій з метою убезпечення своїх вірних і суспільства загалом в умовах пандемії вірусу COVID-19. Хоча і були поодинокі порушення, на які правоохоронні органи відреагували, розпочавши відповідні кримінальні провадження.

Схожі статті

Слід зауважити, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій з початку запровадження в Україні карантину у зв’язку з COVID-19 займає послідовну позицію щодо протидії і подоланню цієї епідемії. Зокрема, Рада Церков 13 березня 2020 року зробила Заклик до українського народу і вірних різних церков щодо профілактики поширення короновірусу, який містив конкретні рекомендації щодо самоізоляції та дотримання вимог карантину. Таким чином, церкви і релігійні організації України в цілому вжили необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь в умовах карантину та позитивно сприйняли пропозицію керівництва держави щодо відзначення вірянами пасхальних свят (Песах, Великдень) вдома, у колі сім’ї.

 • Читайте також
 • Рада Церков закликала дотримуватися вимог профілактики поширення коронавірусу
  Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оприлюднила спеціальне звернення до громадськості з приводу профілактики поширення коронавірусу та необхідних дій під час карантину в…

   

Інститут релігійної свободи закликає посадових осіб МОЗ, експертів і інших медійних осіб припинити розпалювати ворожнечу в суспільстві в контексті ситуації з пандемією COVID-19. Відповідальність за конкретні виявлені порушення повинна покладатися на порушників, а не на релігійну спільноту України в цілому. Такі несправедливі узагальнення не можуть не обурювати тих віруючих і релігійні громади, які сумлінно виконують приписи карантину. Присяга державного службовця та стандарти журналістської етики вимагають уникати узагальнених звинувачень будь-якої соціальної групи, в тому числі релігійних громад, та поважати права і гідність кожної людини.

Джерело: ІРС

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

 1. А ось як на цю заяву ІРС в своєму коментарі на порталі РІСУ відредагував відомий український християнський богослов і релігієзнавець Юрій ЧЕРНОМОРЕЦЬ:
  “chernomorets | 30 квітня 2020, 18:23 Коментувати коментар
  Можна вважати, що в нашій країні вже немає Інституту релігійної свободи. Максим Васін та Олександр Заєць, ми з Вами у різних країнах живемо? Після медиків релігійні організації це другі за кількістю хворих у лікарнях, реанімаціях – і НІЯКИХ ВИБАЧЕНЬ – а Ви пишете, що в ЦІЛОМУ все було НОРМАЛЬНО, але окремі ВИПАДКИ були і не треба узагальнювати? Це не окремі випадки – це окремі КРИЧУЩІ ЗЛОЧИНИ, за які по 8 років треба давати. А скільки в цілому МП по країні перезаражало людей і як – так це кошмар і на цьому фоні Ваш документ про те, що не треба окремі випадки видавати за щось закономірне, в цілому поліція визнала, що все було в нормі – це просто проституція. Поліція тільки через 12 годин визнала, що вона пропустила натовп у Почаєвську Лавру і ніде його не врахувала у свої 130 тисяч які нібито на Пасху були. Коли пишете такі звернення, то знайте, що релігійні організації мають право щось сказати суспільству на ту тему, що не треба в нас тикати за зараження, коли: 1) священнослужителі перестануть бути другою після лікарів групою у лікарнях та реанімаціях; 2) коли УПЦ МП вибачиться і за ролики Павла Лебедя і за те, що вони стали розсадниками хвороби. А поки цього немає, то такі документи – це ганьба, яка Ваш інститут вбила для суспільства раз і назавжди.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button