Релігія

Засудження війни, незгода з позицією голови РПЦ Кирила та незалежність церкви: відбувся собор УПЦ МП

27 травня відбувся Собор Української православної церкви Московського патріархату. За результатом зустрічі, вони засудили війну та незгодні з позицією голови Російської православної церкви патріарха Кирила щодо подій в Україні. Також члени собору заявили про повну самостійність та незалежність УПЦ.

Джерело: news.liga.net з посиланням на Facebook УПЦ та news.church.ua

У своїй ухваленій постанові УПЦ МП зазначає, що вони засуджують війну, бо це порушення Божої заповіді «Не вбивай!» (Вихід 20:13), а також висловлюють співчуття всім, хто постраждав у війні. При цьому собор не згоден з позицією голови РПЦ патріархом Кирилом щодо війни в Україні.

Вони просять владу України та РФ продовжувати переговорний процес «і пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття».

Окрім того, собор доповнив та змінив статут УПЦ, що свідчить «про повну самостійність та незалежність Української Православної Церкви».

До того ж на період воєнного стану собор надав єпархіальним архієреям право самостійно приймати рішення з тих чи інших питань єпархіального життя. Також УПЦ МП вирішив організовувати церковні громади у діаспорі, тому що багато українців виїхали за кордон через війну.

Авторам постанови дуже прикро через відсутність єдності в українському православ’ї та вони висловили надію на «відновлення діалогу» з Православною церквою України. Але для діалогу представникам ПЦУ необхідно:

  • «припинити захоплення храмів»;
  • «усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у Статуті Православної Церкви України, фактично є не автокефальним»;
  • «розв’язувати питання канонічності ієрархії ПЦУ».

У своєму статуті Українська православна церква Московського патріархату прибрала все, що пов’язує УПЦ із МП, повідомив священик УПЦ МП Андрій Пінчук.

За його словами, попри величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Відтепер поминання патріарха Кирила у церквах УПЦ припиняється.

Відомо, що на питання кореспондентки liga.net, чи правда, що собор прибрав зі статуту УПЦ усе, що пов’язує її з МП, митрополит Ніжинський та Прилуцький УПЦ МП Климент (Вечеря) відповів, що УПЦ є проукраїнською. Тому рішення, прийняті на Соборі, абсолютно логічні, зазначив служитель.

Він наголосив, що УПЦ є незалежною та самостійною у своєму устрої ще з 1990 року. Проте деякі деструктивні сили в Україні наполегливо не бажають цього розуміти, наклеюватимуть Церкві різноманітні ярлики.

Як доповнив Климент, на зустрічі собору ще раз наголошувалося, що УПЦ є тією справжньою Українською Церквою, яка духовно оберігала наш український народ ще до здобуття Україною своєї незалежності.

Також митрополит відповів на запитання, що на практиці передбачають зміни до статуту. За його словами, це «непоминання патріарха, самостійність у прийнятті всіх організаційних рішень, не підлеглість будь-яким рішенням РПЦ стосовно УПЦ».

Нагадаємо, що раніше, 12 травня, від синоду Української православної церкви Московського патріархату очікували, що вони приймуть рішення про вихід з підпорядкування Російській православній церкві та засудять Росію. Однак УПЦ МП поскаржилася на «порушення конституційних прав і свобод вірян Української православної церкви», а також вважали, що одним з приводів військового вторгнення в Україну стала діяльність 5-го президента України Петра Порошенка та Православної церкви України. Детальніше читайте за посиланням.

Через це Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) прокоментувала заяву синоду УПЦ МП. ДЕСС наголосила, що синод розпалює релігійну ворожнечу, ображає почуття вірян та виправдовує війну РФ проти України. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button