Християнські новини

В Параменті обговорили законопроект про військове капеланство

За ініціативи Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності відбулася нарада щодо законодавчого врегулювання діяльності військових капеланів.

Обговорення відбулося під головуванням голови підкомітету, народного депутата Віктора Єленського, який представив представникам конфесій та присутнім військовим капеланам низку концептуальних питань, які потребували прийняття узгодженого рішення

“Ми вже досить довгий час йдемо до закону про військове капеланство, – прокоментував мету наради священик-капелан УГКЦ Любомир Яворський– За 2,5 роки війни стало зрозуміло, що різні доручення і положення щодо цього питання є неефективними і не працюють. Основним і важливим моментом залишається відважитися і прийняти закон, що дасть можливість Церкві офіційно здійснювати душпастирську опіку військових. Тоді Церква і Держава зможуть співпрацювати ефективніше: Держава запрошуватиме Церкву до служіння військовослужбовцям, а Церква здійснюватиме це служіння.”

До обговорення долучився також народний депутат Юрій Мірошниченко, автор законопроекту № 1153 щодо запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових, правоохоронних органах, а також вже прийнятого закону про капеланське служіння у пенітенціарних закладах.

Від імені Інституту релігійної свободи низку пропозицій з цієї проблематики озвучив юрист Максим Васін, один із співавторів проекту Закону «Про військове капеланство». Цей проект за згодою присутніх був взятий за основу з метою подальшого доопрацювання за результатами домовленостей, досягнутих під час наради.

У засіданні також взяли участь посадові особи Міністерства оборони, Національної Гвардії, Державної прикордонної служби та Міністерства культури України.

Зокрема, під час учасники наради узгодили позиції щодо таких питань:

  • У який спосіб має бути врегульована діяльність військових капеланів?
  • Яка модель капеланського служіння має бути запроваджена в Україні: капелан-офіцер, чи капелан як цивільний працівник, чи змішана?
  • Чи необхідно врегулювати і в який спосіб кількість штатних капеланів відповідно до кількості військовослужбовців?
  • Які мають бути функціональні обов’язки капеланів?

Раніше Кабінет Міністрів України видав Розпорядження № 677-р від 02.07.2014 року про створення служби військового духовенства (капеланської служби) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі. Документ передбачає, що запропоновані релігійними організаціями священнослужителі-капелани, які успішно пройшли відбір, наймаються до штату відповідних військових формувань із укладенням трудових договорів.

Більше про військове капеланство:

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!