війна

Захистимо й підтримаємо: 20 червня відзначається Всесвітній день біженців

Сьогодні, 20 червня, світ відзначає День біженців, який є нагодою викликати співчуття та розуміння їхньої біди та визнати їхню стійкість у відбудові свого життя. А також сьогодні важливо наголосити на захисті й підтримці біженців. Для України цей день став ще більш актуальним.

Джерело: zn.ua, interfax.com.ua та unhcr.org

Уперше Всесвітній день біженців відзначили 20 червня 2001 року, вшановуючи 50-ту річницю Конвенції 1951 року про статус біженців.

Спочатку цей день був відомий як День Африканських біженців. Однак роком раніше, у грудні 2000 року, Генеральна Асамблея ООН офіційно визначила його міжнародним днем.

Нині на землі зареєстровано близько 22,5 мільйона біженців та 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Щохвилини 24 людини залишають рідні місця через війни, переслідування чи страх за своє життя. Жінки й діти є 80 % усіх біженців у світі. Про це повідомляє interfax.com.ua.

Всесвітній день біженців глибоко торкнувся й Україну. Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії майже 5,6 мільйона українців залишили країну, про що свідчать дані УВКБ ООН.

При цьому в 3,4 мільйона громадян України стали внутрішньо переміщеними особами. З них понад 2 мільйони людей зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи після початку повномасштабної війни. Про це повідомило Мінсоцполітики.

За словами Алли Котляр, редактора відділу соціуму DT.UA, російсько-українська війна вплинула на всі сфери людського життя. Чверть населення України стала ВПО або біженцями. Багато хто втратив роботу. За оцінками Світового банку, внаслідок війни економіка може скоротитися на 45 %. За оцінками ПРООН, дев’ять із десяти людей можуть стати бідними.

Тому важливо зосередити увагу світової влади на тяжкому становищі тих, хто тікає від конфліктів чи переслідувань. І йдеться не тільки про українців, але й про інші народності у світі, які стали біженцями.

Сьогодні необхідно допомагати мобілізувати політичну волю та ресурси, щоб біженці могли не тільки виживати, але й процвітати.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button