За 2020 рік в Україні усиновили більше дітей, ніж за попередні роки

Як повідомляє Міністерство юстиції України, у 2020 році в країні усиновили 2047 дітей, що на третину більше, ніж у попередні роки. Повідомляє hromadske.ua та pravda.com.ua.
У 2020 році в країні було понад 30 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Проте протягом 2020 року в Україні на 43 % зросла кількість усиновлень, у порівнянні з попередніми роками. За цей період усиновили 2047 дітей. У 2019 році в країні усиновили 1419 дітей. У 2018 році – 1358 дітей.
Також відомо, що близько в 600 інтернатах до початку карантину в країні, навчалися 92 тисячі дітей, з яких 37 тисяч щодня поверталися додому.
Це загальноосвітні та спеціальні школи-інтернати, центри соціально-психологічної реабілітації, музичні та спортивні школи-інтернати тощо. Однак після початку пандемії COVID-19 частину з них повернули додому.
Нагадаємо, що до Президента України, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради 60 міжнародних та українських громадських організацій написали листа із закликом не згортати реформу інтернатів.
Річ у тім, що Кабмін оприлюднив розпорядження щодо законопроєкту, прийняття якого фактично припинить реформу інтернатів. Повідомив у Facebook Микола Кулеба, уповноважений Президента України з прав дитини.
Мінсоцполітики пропонували «відтермінувати» до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до 3-х років, що було передбачено стратегією до 2020, як один із ключових пріоритетів.
За словами Кулеби, саме на дітей цього віку інституційний догляд впливає найбільш травматично.
Крім іншого, розпорядженням виключаються із реформи 70 % інтернатних закладів системи освіти – це спеціальні та спеціалізовані заклади, у складі яких є пансіон.
Організації стурбовані законопроєктом Кабміну «Про внесення змін до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017−2026 роки».
Читайте також:
Згідно з цим документом передбачається виключити з Національної стратегії заклади спеціальної загальної середньої освіти, заклади спеціалізованої освіти, ліцеї із цілодобовим перебуванням дитини та відкласти припинення влаштування дітей до будинків дитини до 2026 року.
Організації наголосили про припинення реформи інтернатів у випадку затвердження цього законопроєкту.
Ознайомитися з відкритим листом можна на сайті Української мережі за права дитини.