війна

З початку війни в Україні оголошено в розшук 16 тис. осіб, у тому числі 2 тис. військовослужбовців

Офіс Омбудсмена вже отримав запит на розшук понад 16 тис. зниклих безвісти, близько 2 тис. з яких є військовослужбовцями. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю, опублікованому у Facebook.

Джерело: ukrinform

«Найбільше повідомлень, пов’язаних з розшуком зниклих безвісти, у тому числі (і ті, що надходять по – ред.) «гарячій лінії». Ми вже шукаємо понад 16 000 людей, з них − 2 тисячі військових. Всі інші – цивільні. Чверть із цього мирного населення перебуває в Маріуполі», – сказала Денісова.

Коментуючи дані російської сторони щодо депортованих до Росії громадян України, вона зазначила, що це російські дані, які повідомляє російський генерал Михайло Мезенцев, і які, за її словами, підтверджує її російський колега Тетяна Москалькова.

На запитання, чи має вона якусь інформацію про наших співгромадян, що депортовані до Росії, омбудсмен відповіла, що ні.

Денісова пояснила, що росіяни вивозять українців «через кордони, де немає наших пропускних пунктів. Тобто це, перш за все, Ростовська область».

Тільки там, «за їхніми даними, кордон між Україною та Росією (перетнули – ред.) понад 700 тисяч», – додала Уповноважена Верховної Ради з прав людини. Також загарбники вивозять наших співгромадян у Білогородську область та Крим.

На запитання, скільки людей, за її оцінками, добровільно перетнули кордон, Денісова відповіла, що це ті, хто приїхав до Росії на власних автомобілях.

«Я думаю, що ці люди добровільно туди виїхали. Але я думаю, що ті, хто в’їхали туди (в Росію) на приватних автомобілях, вони поїхали далі. Люди просто не могли покинути окуповану територію через, зокрема, Західну Україну, вони просто не могли туди потрапити. І тому я вважаю, що саме вони скористалися цією можливістю – поїхати через Росію в ЄС», – сказала вона.

Серед іншого вона зазначила, що її колеги, омбудсмени інших країн, повідомили, що мають звернення від громадян Маріуполя, Харкова та інших міст України, які самі їхали туди на власному транспорті.

Вона також підтвердила, що потім українці перетинають російсько-естонський кордон, зокрема через Нарву. Однак даних про те, скільки людей виїхало за кордон таким шляхом, немає.

«Розумієте, щодо даних… Це ж російський кордон, це ж майже їм нецікаво, у тому числі міграційним службам держав ЄС. Вони там не рахують українців. Українців можна порахувати, якщо вони звернулися до консульських установ, посольств України у тій чи іншій державі. А більшість наших громадян не звертаються (до таких установ – ред.). І тому коли в ООН говорять про ті дані, що стільки-то мільйонів і тисяч виїхало, то це дані кордону. Але ж не всі наші громадяни потім звертаються за прихистком у цих державах. Вони просто там є», − зазначила Денісова.

Читайте також:

Як раніше повідомлялося, 22 квітня Денісова заявила, що в Офісу омбудсмана є інформація про депортацію наших співгромадян з України до Росії, до Чувашії, зокрема, в райони поблизу Чебоксар.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!