Блог Сергія Головіна

Свобода і батіг

А пам’ятаєте, як мережею ширилось, що наші діти захищають свою країну лише тому, що у разі перемоги кожному з них обіцяно «клаптик землі та два раби»? Просто вражав менталітет авторів цієї лякалки: на кого вона була розрахована? Невже вони не розуміють, що дохід – далеко не найкращий мотив жертвувати життям, а боятися бути відданим у присадибні раби міг лише той, хто в принципі був готовий стати таким? Хто вже був рабом у душі. Для вільної людини такий результат відносився б до сфери неймовірної.

Ще з часів родоначальника блогерів Геродота, кожен, кому не ліньки, перебільшує переказ, що відображає суть рабського менталітету. Якось вирушили скіфи в далекий похід, та й затрималися там. Подумавши, що чоловіки мертві, скіфські жінки зійшлися зі своїми рабами й почали господарювати у будинках своїх господарів. Роки благоденства закінчилися, коли прокотилася чутка, що військо повертається. Кожен здогадувався, яке жахливе покарання загрожує за зраду. І тоді вирішили колишні раби захищатися, перекопавши перешийок, що веде на півострів, ровом і насипавши там вал. З того часу і став перешийок цей звати Перекопом.

Одна за одною відважно відбивали захисники атаки незламної армії, поки хтось не дав пораду скіфському ватажку. Проти кого ми воюємо? Це ж раби! Не смерть їх лякає, а батіг. Сховавши свої мечі, воїни взяли в руки батіг. І тільки раби почули клацання батогів, вони, покидавши зброю, з жахом побігли додому.

Вільну ж людину батіг не лякає. Він лише вчить її ще більше цінувати свободу. Навіть якщо це – самонавідний гіперзвуковий батіг масового ураження. І той, хто звик правити рабами, множить удари батогами по вільних, досягає прямо протилежного ефекту!

У мене в офісі на комоді, трохи збоку, лежить уламок Берлінського муру. Він – мовчазне нагадування, як за п’ять місяців до його падіння Ерік Хонеккер проголошував: «стіна простоїть ще й 50, і 100 років». Наводячи порядок, дружина пересунула цей шматок бетону в центр, домагаючись симетрії. Але я повернув його на місце. Місце з іншого боку зарезервоване для уламка перекопського пропускного пункту.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button