Богослів'я

Про Духа Святого

Ми живемо в епоху Святого Духа. З дня П’ятидесятниці Дух Святий особливим чином діє на цій землі. Це Він дає нам силу вести переможне і плідне християнське життя. І тому ми повинні бути добре поінформовані про особу і дії Святого Духа.

Ніхто і ніщо у світі не може так привести людину в присутність Божу, як Дух Святий. І ніяким способом неможливо так прославити Творця Всесвіту, як під силою і помазанням Святого Духа.

Дух Святий − це Божественна Особистість

Біблія ясно говорить, що Дух Святий – це Бог. Він є третьою іпостассю Святої Трійці і є єдиносущним Отцю і Сину. Божественність Святого Духа ми дізнаємося тому, що Він:
– носить імена Бога;
– має якості Бога;
– здійснює діла Божі.

Властивості, що підтверджують, що Дух Святий є Особистість

Дух Святий має певними особистісними характеристиками:
1. Розум: «Хто, бо з людей знає, що в людині, окрім людського духа, що живе в ньому? Так і Божого ніхто не знає, крім Духа Божого» (1 Кор. 2:11).
2. Почуття: «Благаю вас, браття, Господом нашим Ісусом Христом і любов’ю Духа, помагайте мені в молитвах за мене до Бога» (Рим. 15:30).
3. Воля: «А все оце чинить один і той Самий Дух, уділяючи кожному осібно, як Він хоче» (1 Кор. 12:11).
4. Чи може бути ображений: «І не ображайте Святого Духа Божого, Яким ви запечатані на день викупу» (Еф. 4:30).
5. Вчить: «Утішитель же, Дух Святий, що Його Отець пошле в ім’я Моє, навчить вас усього, і пригадає вам усе, що Я говорив вам» (Ів. 14:26).
6. Волає, молиться: «А як ви − сини, то Бог послав у ваші серця Духа Сина свого, який взиває: “Авва, Отче!”» (Гал. 4: 6; Рим. 8:26).
7. Веде нас: «Бо всі, хто водиться Духом Божим, вони сини Божі» (Рим. 8:14).
8. Йому можна збрехати: «Але Петро сказав: Ананію! Для чого [ти допустив] сатані вкласти в серце твоє [думка] збрехати Духу Святому неправду сказав та присвоїв із заплати за землю?» (Дії. 5:3).

Божественні властивості Духа Святого

1. Всемогутній: «Ангел сказав Їй у відповідь: Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього осінить Тебе; тому й Святе, що народиться, буде Син Божий» (Лк. 1:35; Зах. 4: 6).
2. Всюдисущий: «Куди піду від Духа Твого, і від лиця Твого куди втечу? Зійду на небо – Ти там; зійду в пекло − і там Ти. Візьму на крилах зірниці, спочину я на кінці моря, − і там рука Твоя поведе мене, і мене буде тримати правиця Твоя» (Пс. 138: 7-10).
3. Всезнаючий: «Хто бо з людей знає, що в людині, окрім людського духа, що живе в ньому? Так і Божого ніхто не знає, крім Духа Божого» (1 Кор. 2:11).
4. Брав участь у творенні: «Словом Господнім учинене небо, а подихом уст Його – вся сила їх» (Пс. 32: 6; Побут. 1: 2; Пс. 103: 30).

Імена Духа Святого

Божественність Духа Святого виражається в Його іменах і символах. Імена Духа Святого мають величезну важливість, оскільки в них виражається характер Духа Святого, символи ж вказують на характер Духа Святого в дії, бо вони ілюструють Його роботу в житті віруючих людей.
– Дух Святий (Лк. 11:13),
– Дух Божий (Бут. 1: 2),
– Дух Благодаті (Євр. 10:29),
– Дух Істини (Ів. 14:17),
– Дух Життя (Рим. 8: 2),
– Дух Премудрості
і Одкровення (Еф.1: 17),
– Дух Христовий (Рим. 8: 9),
– Утішитель (Ів. 14:16),
– Наставник (Ів. 16:13),
– Учитель (Ів. 14:26),
– Помічник (Рим. 8:26),
– Посередник (Рим. 8:26).

Схожі статті

Читайте також:

Символи Духа Святого

1. Вогонь: «І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та по одному осів на кожному з них» (Дії. 2: 3; Іс. 4: 4; Мф. 3:11).
2. Вітер: «І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та по одному осів на кожному з них»(Дії 2: 2-3)
3. Вода: «хто вірує в Мене, у того, як сказано в Писанні, з утроби потечуть ріки води живої. Це ж сказав Він про Духа, що мали прийняти віруючі в Нього, бо ще не було на них Духа Святого, тому що Ісус ще не був прославлений» (Ів. 7:38, 39).
4. Олія: «І взяв Самуїл рога оливи, та й помазав його серед братів його, і Дух Господній злинув на Давида з того дня і після» (1 Цар. 16:13).
5. Голуб: «І, охрестившись, Ісус зараз вийшов із води, – і ось небо розкрилось, і побачив [Іван] Духа Божого, що спускався, як голуб, і сходив на Нього» (Мт. 3:16).

Джерело: Протестант

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button