Новини суспільства

Якщо мільйони українських біженців не повернуться, то Україна може зіштовхнутися із демографічною кризою

В Україні може розпочатися демографічна криза, якщо мільйони українців, які виїхали за кордон, не повернуться. Про це заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень, академік Елла Лібанова.

Джерело: bbc.com

За словами демографа, якщо бойові дії в Україні затягнуться, жінки, які з дітьми вимушено виїхали за кордон, адаптуються до життя в інших країнах. А після перемоги, ймовірно, до них приєднаються чоловіки. Україна може втратити цілі українські сім’ї.

При цьому Європа може значно покращити власну демографічну ситуацію завдяки українським переселенкам, що народжуватимуть за кордоном, зазначила Лібанова.

Аби біженці-українки не втрачали зв’язок з Україною, академік закликала уряд сприяти цьому.

Як підкреслила науковець, якщо вимушена переселенка може дистанційно виконувати свої трудові обов’язки в іншій країні, потрібно надати їй можливість працювати. Українки мають відчувати, що на них чекають в Україні – і суспільство, і держава, і сім’я.

Зазначається, що за даними ООН, від початку російського вторгнення з України виїхали понад 6 млн людей.

Нагадаємо, що за словами Організації Об’єднаних Націй, зараз найбільша криза біженців у Європі з часів Другої світової війни. Ця проблема виникла через великий потік переселенців в ЄС внаслідок повномасштабної війни Росії проти України. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button