Блог Андрія Савича

Як змінити церкву і світ?

Мій викладач в семінарії любив повторювати: «You can change the church as soon as you teach». Це важко перекласти українською, щоб гарно звучало, але суть в тому, що справжні переміни в церкві напряму залежать від того, як церкву навчають (звісно, Слова Божого в першу чергу).

Я переконаний, що це стосується не лише церкви, але й суспільства.

Люди не змінюються по-справжньому і на довго лише через гучні лозунги, емоційні промови, яскраві історії, досконалі закони чи комфортні умови для життя, але від послідовного, глибокого та практичного дослідження Слова Божого з фокусом на його застосування. Чому? Бо…

«Бо Слово Боже — живе й діяльне, і гостріше, ніж будь-який двосічний меч. Воно здатне відтинати душу від духу, та судити найпотаємніші помисли й наміри. Воно проникає аж до суглобів, аж до мозку кісток» (Євреїв 4:12 UMT).

«Усе Святе Писання, оскільки воно надихане Богом, корисне для навчання істини затятих грішників, для виправлення помилок і для виховання в праведності, щоб кожна людина Божа була здатна й готова виконати будь-яку добру справу» (2 Тимофія 3:16-17 UMT).

Слово Боже відкриває людям серце Бога, а також їхні власні серця, вказуючи на потребу в перемінах, шлях для перемін і де взяти силу, щоб звершити необхідні переміни.

Слово Боже говорить про корінні проблеми кожного з нас, наших церков і нашого суспільства. Воно вказує на еталон та шляхи побудови правильних стосунків між різними людьми на різних рівнях і в різних сферах.

Однак переміни можуть розпочатися лише з однієї людини, яка сама прийме рішення змінитися і стати людиною Слова.

Одного разу був такий чоловік…

«Бо Ездра приготовив своє серце досліджувати Господнього Закону, і виконувати його, і навчати в Ізраїлі устава та права» (Ездри 7:10).

В результаті чого через нього Бог зробив неймовірні переміни серед Божого народу, що мало вплив навіть на інші народи на міжнародній арені.

Це ж відбувалося і пізніше в історії через таких людей як Мартін Лютер, Чарльз Серджен, Біллі Грем. Бог завжди по-особливому діє через людей Слова, які знають і слухаються його та закликають до цього інших.

Для цього необхідно приготувати серце, як зробив Ездра, який, бувши на високій державній посаді в Вавилоні, очевидно, був дуже зайнятий державними справами, але все ж знаходив час для перебування в Слові Божому (як і цар Давид).

Щобільше, Ездра був в чужій країні, чужому місті, серед язичників, працював на ворожий уряд. Одним словом, в нього були дуже недосконалі життєві обставини, як у всіх нас, але він приготував своє серце для дослідження, застосування і навчання Слова Божого.

Послухай, ніколи не буде ідеальних умов чи почуттів для того, щоб почати читати Слово Боже. Ти також ніколи не станеш ідеальним для цього. Однак Біблія − це історія про великого Бога, Який діє серед неідеальних умов в неідеальних людях, які приготували своє неідеальне серце слухати й слухатися Бога

Читайте також:

Хочеш змінити церкву і суспільство? Для цього потрібно в першу чергу самому змінитися. Як саме і в чому?

1. Вивчай Слово Боже.
2. Виконуй Слово Боже.
3. Навчай інших Слову Божому.

Переміни можуть розпочатися з ТЕБЕ!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Андрій Савич

Пастор церкви «Голгофа» м. Луцьк. Одружений, батько трьох дітей Магістрант програми «Біблійна душеопіка» КБС.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button