Актуальне

Молитва в Україні після шести місяців війни

У День Незалежності України євангельські лідери розмірковують над своїми проханнями до Бога, на які було отримано відповідь і на які − ні.

У шість місяців вторгнення Росії сьогодні Україна відзначила національне свято. Минулого року 24 серпня великі натовпи заповнили Київ, щоб відсвяткувати 30-річчя незалежності від Радянського Союзу.

Цього року українцям наказали не виходити з дому, але вони залишаються нескореними.

«24 лютого нам сказали: у вас немає шансів, – підбадьорив націю президент Володимир Зеленський. − 24 серпня ми кажемо: З Днем Незалежності, Україно!»

Президент Джо Байден також підбадьорив українців, оголосивши про нову військову допомогу в розмірі 3 мільярдів доларів. Американський лідер відзначив «гірке» свято, високо оцінивши стійкість і гордість нації перед обличчям «невпинних нападів» Росії.

Всесвітній євангельський альянс (WEA) закликав до молитви.

«У цей день Незалежності ми хочемо заявити про нашу залежність від Бога, — сказано в ньому від імені України, — Того, Хто може принести справжній мир у серця кожної окремої людини, кожної родини й навіть цілих народів».

Петиція WEA, до якої приєднався афілійований Європейський євангельський альянс, містила молитви про припинення страждань, позбавлення світу від подальших наслідків, посилення реакції церкви та зміцнення миру не за допомогою зброї, а за допомогою молитви.

Україна має захищатися, уточнили у WEA; але християни мають глибшу надію.

«Протягом усієї історії Бог дивовижним чином змінював безнадійні та жахливі ситуації, − йдеться в петиції. − Молімося також за зцілення та примирення, а також за те, щоб Росія та Україна могли жити в мирі як незалежні, суверенні держави».

Супровідний посібник для батьків пропонує подібні молитви для дітей.

Це буде непросто. Православний священник, який відправив обряд за 116 людьми, знайденими у братській могилі в Бучі, поміркував про своє духовне покликання.

«Промовити “прости” неважко, − сказав отець Андрій Associated Press. − Але сказати це від щирого серця − наразі це неможливо».

Як продовження свого березневого дослідження молитов євангелістів України під час війниChristianity Today попросили вибірку християнських лідерів пояснити, як війна змінила те, як вони моляться і про що вони моляться, як вони розуміють молитви без відповіді у важкі часи, і як побратими-християни в усьому світі можуть найкраще молитися за них зараз:

Денис Кондюк, завідувач кафедри місіології Української Євангельської Теологічної Семінарії, Київ:

До вторгнення мої молитви були більш плановими та структурованими. Зараз у них переважають прохання про здоров’я та життя, зі зрозумілих причин. І я бачив, як Бог відповідає через багато історій визволення з дуже небезпечних ситуацій; але, звичайно, є ще багато тих, хто страждає і вмирає.

Молитва про припинення війни досі залишається без відповіді.

Українці зосередилися на віршах, які наголошують на Божій справедливості, особливо на тих, які наголошують на тому, що ми не можемо очікувати від людей багато чого. Інші, тим часом знайшли надію в Писаннях, які обіцяють, що наші страждання є дочасними, в очікуванні Царства Божого.

Будь ласка, моліться, щоб Бог скерував нас служити там, де це необхідно, і бути сміливими в тому, що ми робимо. І, зрештою, заради перемоги України — встановлення справедливості для тих, хто постраждав і загинув.

Юрій Кулакевич, директор із закордонних справ Української церкви п’ятдесятників, Київ:

Ми всі покликані зростати у Христі, що включає наше молитовне життя. Як пастор п’ятдесятницької церкви «Божий мир» у Києві, я заохочую наших людей записувати свої молитви та те, як вони отримали відповідь. Їх занадто багато, щоб запам’ятати!

Я також запропонував ідею молитися щоразу, коли чуємо сирену повітряної тривоги. Тому ми молимося набагато більше, ніж будь-коли раніше. Найчастіше це молитви про захист.

Я намагаюся не надто думати про молитви без відповіді — я просто продовжую молитися! Псалми були корисним супутником, оскільки слово Боже підбадьорює, направляє та зцілює наш дух.

Ці останні шість місяців були жорстокими. Будь ласка, моліться за Боже надприродне відновлення, і щоб ми не втрачали зосередженості на порятунку душ і працювали над порятунком життя наших співгромадян. Якщо Божа сила проявиться, то Україна побачить Божу славу!

Максим Оліферовський, керівник проєкту Multiply Ukraine, Запоріжжя:

З початком війни моє молитовне життя стало більш інтенсивним — прохання про чудеса та очікування їх здійснення.

Я вже стільки бачив.

Моя впевненість в остаточній перемозі Бога над злими силами в Україні зміцнилася знанням про те, що стільки християн підтримують нас у молитві у всьому світі. Будь ласка, моліться, щоб наші церкви продовжували служити нашій нації, і щоб Бог припинив страждання та розпочав процес відновлення.

Тарас Дятлик, директор із залучення Східної Європи та Центральної Азії ScholarLeaders International:

Будь ласка, моліться за тихі ночі та мирне небо під час святкування нашої незалежності. Бог може відповісти, а може й ні. Але ми все одно звертаємося до нього з проханнями проявити милосердя до нашого народу і церкви.

Але, будь ласка, проведіть час з тими, кого любите. Якщо війна колись приходить до вас, вона розбиває вікна вашої душі, роблячи її сірою і висмоктуючи колір з ваших очей. Убиті ніколи більше не зможуть поцілувати руку дружини, голову дитини чи щоку батька.

Щодня гине 30-50 солдатів, а кількість мирних жителів ми не можемо порахувати. Щодня в колі мого спілкування я чув про когось, убитого росіянами. Зараз мої єдині питання: як довго, Господи? Чому, Господи?

Джерело: christianitytoday.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!