Актуальне

Як перемогти лінь?

Проблема ліні актуальна для багатьох людей. Одначе ми часто не усвідомлюємо цієї проблеми у своєму житті. Найбільше Біблія говорить про лінь у книзі Притч. «Лінивство глибокий сон наводить; душа недбала буде голодувати» (Прип. 19:15). «Душа лінивого жадає, та нічогісінько немає; душа ж трудящих насититься» (Прип. 13:4). «Лінивого дорога немов устелена терням, а стежка праведних гладенька» (Прип. 15:19).
Як перемогти лінь
Ось кілька гарних порад щодо того як перемогти лінь:
1. Будь поряд з працелюбними людьми. Товаришуй з тими, хто любить працювати.
2. Навчайся себе дисциплінувати. Ось як говорить про це мудрий цар Соломон: «Іди, ледащо, до мурашки; приглянься до її звичаїв, будь розумним. Нема в неї ні начальства, ні надзирателя, ані вождя, – і літом вона хліб собі готує, і у жнива збирає корм свій. Докіль лежатимеш, лінивче, і коли ти встанеш зі сну свого? Не довго будеш спати, не довго й куняти, … і злидні, наче волоцюга, прийдуть на тебе; і недостача, мов муж збройний» (Прип. 6:6-11). Є тільки одна таємниця дисципліни: постійність. Напиши план робіт і слідуй за ним, поки не зробиш усе, що запланував.
3. Відпочивай достатньо, але не забагато. Ніколи не називай свою лінь відпочинком. Встанови собі час роботи і час перепочинку.
4. Погано, якщо людина шукає будь-які причини, щоби хоч трошки не працювати або щоби відстрочити початок робіт. Не дозволяй, щоб щось «крало» твій час праці. Пам’ятай: «Рука ледача робить бідним; збагачує – рука старанних» (Прип. 10:4).
5. Намагайся виконати всі завдання, які поставлені перед тобою. Лінивий завжди знаходить причину, щоб не закінчити роботу. Твоя працелюбність та відповідальність будуть помічені твоїм керівництвом. І навпаки: твоя лінь відразу стане видною. «Що зубам оцет, а очам дим, те ледачий –тим, які його посилають» (Прип. 10:26). «Ледачий запускає свою руку в миску, та тяжко йому її до рота донести» (Прип. 19:24).
6. Не лякайся роботи. «Лінивого дорога немов устелена терням, а стежка праведних гладенька» (Прип.15:19).
Як правило, ліниві люди відразу кажуть, що не зможуть це зробити, не встигнуть, що це дуже важко і т.д. Не знецінюй свої сили та можливості. В праці твої навички та знання вдосконалюються.
Працелюбність приносить успіх. А любов до праці приходить з працею, з часом, тому будь наполегливий. І пам’ятай: «Лінивий не спече влову; найвищий скарб людини – пильність» (Прип. 12:27).

Василь Філат

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!