Топ

Як боротися з алкоголізмом?

У Книзі Приповістей Соломона 20:1 написано: «Вино – то насмішник, напій п’янкий – галасун, і кожен, хто блудить в ньому, немудрий».

Відверто кажучи, ця тема є пекучою, адже від історій про наслідки алкоголізму часто-густо кров стигне у жилах. Іноді здається, що світ поволі божеволіє. Довкола п’ють старі, молодь і навіть діти, а реклама спиртних напоїв виправдовує все це гучними фразами, як наприклад: «Маленькі пристрасті народжують великі ідеї». Майже третина населення України хвора на п’янство та алкоголізм. Хіба ж можна мовчанкою обминути цю тему, немовби у нас все гаразд?

Якщо мати-п’яниця систематично пригощає немовля вином, щоб воно не кричало, з немовляти виросте злочинець. Батько-алкоголік, у якого померла дитина, в день похорону дуже схотів випити. Оскільки у нього не було грошей, то, не зволікаючи, він зняв черевички з померлої дитини і подався міняти їх на горілку. Ось така наша болюча реальність. Пригадую, одного разу, ще в дитинстві, я зайшов до свого товариша і застав його в сльозах. Як мені розповіли, батько забрав з його дитячої скарбнички останні копійки, яких назбиралося на чотири карбованці, і спустив на горілку.

Щось страшне коїться з нами. Біля дверей корчми стояв чоловік і виміряв їх метром, щось бурмочучи собі під ніс. Обернувшись до людей, які цікаво спостерігали за ним, чоловік промовив: «Погляньте-но ось на ці двері, вони ж лише 85 сантиметрів завширшки і два метри заввишки, зовсім небагато. А я ж то мав добру хату, і вона пройшла крізь ці двері. Уся моя земля і господарське знаряддя теж пройшли через ці двері. А ще на додачу – мої коні, корови, хатні меблі, одяг та заощадження. Лікар сказав, що й моє здоров’я пройшло через ці двері. Людоньки, не тільки здоров’я, але й моя честь, моє добре ім’я, все, що я тільки мав. Навіть душу мою поглинули ці двері. Я збайдужів до дружини і дітей.

І хоч часто, виходячи з корчми, я співав, насправді мене душило нещастя. І напивався я до безтями, щоб ставати бездушним, як ті двері». Ганьба!

«Вино – то насмішник, напій п’янкий – галасун». Замисліться над значенням цього порівняння, шановні читачі. А може, у вас теж проблеми з алкоголем? Можливо, це ненажерливе диявольське чудовисько вже відібрало у вас добробут, сімейне щастя, а то і гляди – здоров’я. Ви волієте позбутися цієї ганебної звички, але бракує снаги. Цікаво, де у такі хвилини ви шукаєте допомоги? Сьогодні чимало людей намагаються вилікуватися від алкогольної залежності за допомогою кодування. Нещодавно я чув рекламу, яка більше скидалася на жарт. «Пропонуємо позбавлення від тютюнової, наркотичної та алкогольної залежності. Постійним клієнтам знижка». Коментарі при цьому, як кажуть, зайві.

Цікаво звернути увагу на те, що говорить Біблія про алкоголізм приводу. Святе Письмо вчить, що Бог створив людину за Своїм образом та подобою. Це означає, що людина наділена розумом та свободою вибору. Інакше кажучи, людина – не робот і не комп’ютер, який можна налаштувати так, що він буде виконувати будь-які команди. Бог створив людину, щоб вона могла свідомо приймати рішення і нести відповідальність за свої вчинки. Кодування ж означає безпосереднє втручання у свідомість людини, наслідки якого часом непередбачувані. Крім того, я достеменно добре знаю, що багато людей зазнали невдачі через кодування, адже багатьом воно не допомагає взагалі або дія його розповсюджується на нетривалий час. На превеликий жаль, мусимо також визнати, що для алкоголіків малий пожиток і від державних лікувальних закладів. Невдовзі з одного такого закладу повернувся мій земляк, який знову пиячить із завзяттям, не меншим, ніж до лікування.

Проте Господь пропонує бідним грішникам Свою допомогу. Любі друзі, кожен з вас сьогодні має право на вибір і надію. Але, щоб досягти позитивних результатів, слід скористатися порадою, яку дає Бог. Мушу нагадати, що Бог працює через свідомість та моральний вибір. Свого часу в питанні «пити чи не пити» ви зробили свій вибір, і тепер ви відповідальні за нього перед Богом. Якщо сьогодні бажаєте полишити життя в багні алкоголю, вам знову треба вибирати. Це рішення за вас не в змозі прийняти ніхто: ні дружина, ні батьки, ні діти, – лише ви самі. Служити Богові чи пити далі? Яким буде ваше рішення? Ви віддасте перевагу Ісусу Христу, Який постраждав за вас на хресті, чи отруті зеленого змія?

Вилікуватися від алкоголізму – означає перервати залежність від нього раз і назавжди. Якщо у вас в домівці є запас алкоголю, чи готові ви знищити його заради Христа? Чи, може, побережете його? Знайте, що для вас він буде постійною спокусою, яка у майбутньому призведе до загибелі. Так уже сталося із багатьма моїми знайомими. Не залишайте нічого і ніколи, більше не беріть в рот ані краплі алкоголю. Бог діє через свідомий вибір, і тому, якщо Він побачить ваше палке бажання зцілитися, Він допоможе вам. «Вірний Бог, Який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її» (1 Кор. 10:13).

Більше про алкоголізм:

Чи бажаєте ви довіритися Христу? «Коли Син зробить вас вільними, то справді ви будете вільні» (Ів. 8:36). Навчіться довіряти Богові та Його обітницям. Я бажав би застерегти Вас уникати товариства тих людей, які можуть знову спокусити вас до гріха. «Не дайте себе звести, – товариство лихе псує добрі звичаї! Протверезіться правдиво, та й не грішіть» (1 Кор. 15:33). Раджу вам заприязнитися з християнами, які живуть за біблійними постановами, які допоможуть порадою і ніколи не осудять. Адже, коли з’являються проблеми, замість того, щоб приховувати їх, слід зізнатися у гріху та сповідати його перед Богом. «Хто ховає провини свої, тому не ведеться, а хто признається та кидає їх, той буде помилуваний» (Пр. 28:13).

Ви можете зробити свій вибір навіть сьогодні. Господь чекає на вас зі Своїми благословеннями.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button