Новини суспільстваХристиянські новини

Викладання духовно-моральних курсів в школах України: на Форумі педагогів прийняли резолюцію

5 травня 2021 року відбувся Всеукраїнський форум «Освіта, базована на цінностях». На ньому наголосили, що викладання курсів духовно-морального спрямування має охопити всі заклади освіти.

Джерело: irs.in.ua

Це вже другий всеукраїнський з’їзд педагогів із духовно-морального виховання. Захід відбувся з ініціативи Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, та інших співорганізаторів.

На зустрічі учасники закликали батьківську громадськість, релігійні спільноти та керівників шкіл активніше популяризувати курси духовно-морального спрямування. Зокрема, такі предмети як «Основи християнської етики», «Біблійна історія та християнська етика», «Християнська етика в українській культурі», «Школа подружнього життя», «Основи сім’ї».

Глава УГКЦ та Головуючий у ВРЦіРО Святослав підкреслив, що впровадження навчальних дисциплін духовно-морального спрямування є основою формування особистості, а відтак нинішнього і майбутнього України.

Він зазначив, що нагальною проблемою сьогодення є брак духовності й моральності у суспільстві.

Наш народ і наші діти потребують Слова Божого, єдності, миру та милосердя, сказав він.

Відомо, що курси духовно-морального спрямування викладають лише 13,8 % школярам України.

Тому у підсумковій резолюції учасники Форуму наголосили на викладанні курсів духовно-морального спрямування, яке має охопити всі заклади освіти. Зокрема, присутні підкреслили важливість навчальних програм, які спрямовані на підготовку молоді до подружнього життя, виховання відповідального материнства і батьківства.

Також у резолюції зазначається, що в умовах децентралізації, законодавчого закріплення академічної автономії закладів освіти суттєво зростає роль органів місцевого самоврядування, керівництва закладів освіти й батьків щодо забезпечення виховання на засадах духовних і моральних цінностей, здійснення викладання відповідних курсів.

Читайте також:

Нагадаємо, що 28 квітня під час засідання Луцької міської ради депутат Володимир Пшибельський звернувся до міського голови Ігоря Поліщука із проханням активізувати системне викладання курсів морально-духовного спрямування, зокрема основ християнської етики у школах, а також виділити кошти з бюджету на фінансування основ християнської етики.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button