РелігіяХристиянські новини

ВРЦіРО підтримує протидію домашньому насильству в Україні – звернення

До міжнародної акції «16 днів проти насильства» долучилася й Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Вони написали звернення про необхідність протидії домашньому насильству в Україні. Тим самим Рада висловила підтримку міжконфесійного проєкту Зупини насильство!
Повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на текст звернення.
У зверненні ВРЦіРО із сумом констатує, що в Україні існує проблема домашнього насильства.
Посилаючись на Всесвітню організацію охорони здоров’я, вони зазначили, що під насильством мається на увазі навмисне застосування фізичної сили або влади, фактичне або у вигляді погрози, спрямоване проти себе, проти іншої особи, групи осіб або громади, результатом якого є тілесні ушкодження, смерть, психологічна травма, відхилення в розвитку або різного роду збиток.
Рада підкреслює, що Церкви та релігійні організації однодушні щодо необхідності протидії домашньому насильству для всіх громадян, а особливо щодо жінок та дітей, і навіть чоловіків.
Читайте також:

Тому вони пропонують пріоритетні кроки для подолання цієї проблеми:

  • теологічне та практичне осмислення причин поширення домашнього насильства;
  • публічне обговорення шляхів профілактики та протидії;
  • акцентування цієї проблематики в рамках релігійного служіння та соціальних практик;
  • психологічна та духовна підтримка як жертв насильства, так і тих, хто його коїть;
  • продовження практичної роботи через інформування, створення мапи шелтерів, обміну досвідом;
  • сприяння розвитку національного законодавства.

Також Рада заявила про необхідність розвивати нормативно-правову базу України задля спільної безпеки та розвитку культури ненасильницького співжиття, особливо в родинах.
А ще Рада впевнена, що кожна людина створена на образ і подобу Божу та має право на життя від моменту свого зачаття до моменту природної смерті. Життя та гідність людської особи є непорушною цінністю, яка має бути захищена на найвищому законодавчому рівні.
ВРЦіРО підкреслює, що здоров’я є дорогоцінним Божим даром для кожної людини, і ми усі маємо відповідально дбати про його збереження.
Свою роль у протидії домашньому насильству вони бачать в просвітництві людей, профілактиці, вихованні дітей і молоді, наданні турботливої опіки тим, хто потребує цього (Резолюція «Мобілізація громади проти домашнього насильства та насильства за ознакою статі» від 29 березня 2019 року).
Наприкінці Рада запропонувала як представникам держави, так і просто небайдужим громадянам долучатися до ініціативи Зупини насильство! (https://family.org.ua/ua), щоб разом допомагати долати епідемію насильства
Посилання на детальний текст звернення:
https://vrciro.org.ua/ua/statements/uccro-statement-against-domestic-violence
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button