війна

Оновлені дані щодо масштабів збитків України внаслідок війни

Енергетичний сектор України зафіксував найбільше зростання збитків з вересня. Прямий фізичний збиток, завданий війною Росії проти України, склав 411 мільярдів доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році, свідчать дані Світового банку, які 22 березня наводить Reuters.

Джерело: korrespondent

Вказана цифра зросла порівняно з оцінкою в 349 мільярдів доларів, опублікованою у вересні минулого року.

Оцінка операційних потреб показує, що Україні знадобиться 14 мільярдів доларів у 2023 році для суттєвих і першочергових інвестицій у реконструкцію та відновлення. Це вимагатиме додаткових 11 мільярдів доларів фінансування понад те, що виділено в бюджеті країни на 2023 рік.

Згідно зі звітом, приблизно 22% потреб у фінансуванні припадає на транспорт, 17% – на житло, 11% – на енергетику та 7% – на сільське господарство.

Найбільше пропорційне зростання відбулося в енергетичному секторі, де з червня 2022 року втрати зросли більш ніж у п’ять разів.

Прифронтові регіони, такі як Донецьк, Харків, Луганськ і Херсон, зазнали найбільших стрибків у фінансуванні через потужні російські ракетні обстріли з жовтня.

Стабільність та рішучість України у вирішенні нагальних завдань відновлення та реконструкції високо оцінила віцепрезидент Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Ханна Б’єрде.

«Продовження підтримки України – це інвестиції як у країну, так і у світову економіку. Підтримка партнерів розвитку для державних інвестицій має бути доповнена значними приватними інвестиціями, щоб збільшити доступне фінансування для реконструкції», – сказала вона.

Читайте також:

У світі зросте рівень бідності через війну в Україні – Світовий банк

Глава Європейського інвестиційного банку Вернер Хойер заявив, що Україні може знадобитися 1 трлн євро (еквівалент $1,1 трлн) для відновлення після російського вторгнення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button