Блог Максима Нестеренка

Війна Росії проти України – тезово і по суті

1. Агресивна війна – це злочин. Хто взяв меч від меча загине. Путін – військовий злочинець, і він приречений на смерть. Росію чекає крах, а російське суспільство – численні біди.

2. Бог допустив війну на території України з певними цілями як глобальними, так і персональними цілями в житті мільйонів людей. Україна вистоїть та зміниться. Безліч людей навернеться до Живого Бога.

3. Християни України навчаться більше довіряти Богові, щодня усвідомлюючи свою залежність лише від Нього. Когось із них Бог поведе за кордон. Хтось залишиться і буде сіллю землі після війни. Хтось загине, тому що пройшов певний Богом шлях і для нього смерть – надбання.

4. Відбувається повна переоцінка цінностей. Важливими є не матеріальні блага, побутовий комфорт та кількість підписників. Найцінніше сьогодні – це знати, що наші близькі живі та чути їхній голос. Фото з дорогими авто та в модних сукнях більше не в тренді.

5. Ми реально відчуваємо єдність Церкви, підтримуючи одне одного. Ми часто повторювали, що Церква – це не будинки, а люди. Наразі ці слова мають реальне наповнення. Щоб не було поділу, а всі члени однаково дбали один про одного.

6. Мовчання стало не золотом, а прирівнялося до співучасті злу. «Громадяни неба», «аполітичні», всіхлюблюнікогонезасуджую, відмененічогогнезалежить і інші дивані богослови – боягузи. Люди, які не здатні назвати зло злом.

7. Уявно-благочестивий пафос російських християн – просто огидний. «Так, у вас війни та військові чутки. А у нас блокують фейсбук і садять до в’язниці». «Не засуджуйте нас, краще помоліться за те, що ми втратили роботу, а наші заощадження знецінилися».

8. Церкви в Росії все ще сподіваються зберегти себе, демонструючи лояльність до того, у чиєму порядку денному будь-яка свобода (у тому числі свобода совісті та віросповідання) – просто не існує. Російського Дітріха Бонхеффера немає. Більшість або мовчить, або розводить пусті розмови ні про що. А багато хто підтримує війну.

9. Нашого колишнього життя більше немає. Приймемо це як даність і думатимемо про те, як жити далі. Бог милостивий, і Він не залишить нас. Він знає, коли та чим закінчиться війна. І Він знає, яких Його цілей буде досягнуто через війну. Давайте упокоримося перед Божим планом на наше життя і перестанемо загадувати навіть на пів години вперед.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Нестеренко Максим

Християнський письменник. Автор книги "Інституційне полоніння Церкви". Магістр бухгалтерського обліку і аудиту. Податковий експерт компанії "Factor.Media". Автор понад 900 професійних публікацій з питань бухгалтерського обліку й оподаткування.

Схожі статті

2 Коментарів

  1. Й ці – “мовчазні” та “аполітичні”, а, тим паче, відверто пропутінські російські “християни”, як виглядає, ніяк не можуть претендувати, як і раніше, бути нашими “братами”!
    Наразі їхній брат – по суті і де-факто – сам лукавий…

  2. Р. S. На жаль, позицію щодо нинішньої кривавої збройної агресії РФ проти України – по суті й змісту – аналогічну “аполітичним” теревеням певних зверхників російських євангельських об’єднань, публічно озвучив і один з відомих євангельських лідерів в Україні…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button