Новини суспільстваХристиянські новини

В Україні замовчують катастрофу розлучень

Міністерство юстиції України оприлюднило статистику щодо кількості шлюбів та розлучень за 2019 рік та стверджує, що нібито кількість шлюбів у шість раз більша за розлучення, тобто розлучення ніби то складають лише 16 % від укладених шлюбів. Однак дані Держкомстату говорять сумне: у 2017 році кількість розлучень складала 51,6%, у 2018 році в аж 67%!!!

Статистикою розлучень маніпулюють?

На офіційній Facebook-сторінці Міністерства юстиції України були оприлюднені дані щодо статистики кількості шлюбів та розлучень за 2019 рік, у якій зазначалося, що за минулий рік українці укладали шлюби у 6 разів більше, ніж розлучалися. За їх даними, всього в Україні було укладено 237858 шлюбів, розлучень – 38427. Однак чомусь чиновники міністерства забувають зазначити, що в їх статистиці є лише розлучення за взаємною згодою в органах юстиції та не зазначені розлучення через суд, на які припадає основна частина розірвань шлюбу.

Отже Мін’юст не враховує розлучення через суд, а лише ті, які оформлені в РАЦСах. Крім цього, у РАЦСах реєструються лише ті розлучення, коли у подружжя немає дітей до 18 років і немає майнових суперечок.

В Україні в 2019 році розлучення можуть досягти 70%?

Насправді статистика з укладання шлюбів та розлучень не є такою радісною, як нам хотілося. Згідно з даними Державної служби статистики України кількість розлучень в країні з кожним роком зростає. Так, у 2017 році було зафіксовано 249 тисяч шлюбів  та 128 тис розлучень, тобто кількість розлучень у 2017 р. 51,6 %, а вже у 2018 кількість шлюбів зменшилася до 228 тисяч, а розлучень збільшилася до  153 тисяч, тобто кількість розлучень у 2018 році 67%!!!  У 2019 році кількість шлюбів склала 238 тисяч, а загальна кількість розлучень ще не підбита Держкомстатистики, хоча по аналогії 2018 року нас можуть чекати цифри у 70% розлучень. На жаль, тенденції останнього десятиліття не дають нам підстав сподіватися на чудо, ніколи кількість розлучень не була меншою за 50% (або ж 100-120 тис.).

Руйнація інституту сім’ї

Дана  статистика насправді свідчить про руйнацію інституту сім’ї в Україні. Крім цього, триває серйозна  кампанія по руйнуванню залишків сімейної політики: Міносвіти взялося за викорінення навчальних програм щодо підготовки до подружнього життя, триває агресивне впровадження гендерної ідеології в усі сфери, аби остаточно зруйнувати сімейні цінності, готуються закони, аби заборонити критику збочень та надати особливі права для аморальних ініціатив і т.д.

У більшості областей України ліквідовано головні управління у справах сім’ї та молоді, замість яких створено відділи або взагалі сектори з питань сімейної політики у складі двох-трьох осіб, на які покладено цілий комплекс питань, пов’язаних як з реалізацією державної політики з питань сім’ї, так і з протидією торгівлі людьми, а також з оздоровленням та відпочинком дітей тощо, що очевидно вкрай негативно впливає на ефективність роботи таких підрозділів.

Тому сьогодні країна потребує термінових рішень щодо сімейної політики, мають бути створені відповідні відомства та залучені кращі фахівці аби створити умови для розвитку та впровадження ефективної сімейної політики, адже успіх держави можливий лише тоді, коли в її основі лежить міцна повноцінна сім’я та вічні цінності.  Захист інституту сім’ї має бути одним з найвищих пріоритетів держави!

Нині йде процес розділення Міністерства культури, молоді та спорту України на два органи, але знову ж з нього хочуть виокремити лише мінспорту чи мінмолодьспорту, але нажаль не йде мови про створення Міністерства сім’ї, молоді та спорту.

Сім’я – одна з найголовніших цінностей українського народу. Це основа міцної та процвітаючої держави. Саме тому, підтримка та збереження родини є одним із ключових напрямів діяльності Всеукраїнського Собору.

У 2019 року Всеукраїнський Собор ініціював низку важливих подій: масштабний Всеукраїнський форум сім’ї, у якому взяли участь 1000 учасників з усіх областей України, керівництво держави, урядовці, парламентарі, Всеукраїнська Рада церков і релігійних організацій. Було проведено безліч вуличних сімейних маршів, фестивалів, концертів в понад 60-ти містах України та у яких взяли участь сотні тисяч людей, також відбулася урочиста Всеукраїнська Хода на захист прав дітей і сімей.

Джерело: Собор

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button