УкраїнаХристиянські новини

В Україні запустили електронні лікарняні

Мінцифра разом із МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та ФССУ запустили електронні лікарняні. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив, що запуск електронних лікарняних − важливий крок для впровадження режиму «без паперу» у медичній та соціальній сферах.

Джерело: Viber-група «Коронавірус_інфо» з посиланням на thedigital.gov.ua

Як підкреслило Міністерство та Комітет цифрової трансформації України, щороку лікарняні отримують 5,5 млн українців і виплачують понад 18 мільярдів гривень за листками непрацездатності. Хоча частина людей була здорова.

Однак запускаються електронні лікарняні. Михайло Федоров зазначив, що цей сервіс полегшить життя пацієнтів, лікарів та роботодавців. До того ж завдяки е-лікарняним вдасться знищити корупційні зловживання в цій сфері та заощадити кошти для держави.

Йдеться, що процес отримання лікарняного для українців значно спростився.

Міністр охорони здоров’я України та Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко наголосив, що, вони хочуть зробити процес отримання лікарняного максимально зручним та прозорим..

Перший заступник Міністра соціальної політики Євген Котик зазначив, що е-лікарняний – це новий прогресивний кейс для України.

За його словами, впровадження е-лікарняного дозволить роботодавцю і Фонду бачити в перший день, що застрахована особа захворіла і в якій лікарні чи який сімейний лікар сформував медичний висновок про хворобу цієї особи.

Як наголосив політик, вони одержали систему, що дозволить ефективно застосовувати ризикоорієнтовані підходи до перевірки листків непрацездатності та проведення страхових виплат, що спростить процедуру.

В Україні перехідна модель впровадження е-лікарняних діятиме із червня по серпень поточного року. Тобто медичні заклади поступово переходитимуть на формування електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність. А з 1 вересня всі медзаклади мають формувати їх в електронному вигляді.

Відомо, що проєкт створено за підтримки програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа і фінансується Швейцарією. Міністерство та Комітет цифрової трансформації України також вдячні за співпрацю МОЗ, НСЗУ, Мінсоцполітики, ПФУ та Фонду соціального страхування України.

Читайте також:

Нагадаємо, що електронні паспорти вже прирівняли до паперових. Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний Закон.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button