СвітХристиянські новини

Американські християни переживають постхристиянську Реформацію – Джордж Барна

Американські християни переживають постхристиянську Реформацію. На відміну від першої християнської Реформації, метою якої було повернення до фундаментальних вчень Біблії, в сучасному американському русі переглядають біблійне вчення відповідно до світських цінностей.

Джерело: churchleaders.com

У вівторок Центр культурних досліджень (CRC) Арізонського християнського університету опублікував новий звіт, що має тривожний висновок.

У висновках опитування Джордж Барна резюмує, що не церкви вчать іншої біблійної істини, але суспільство відійшло далеко від його основ. Він наголосив на тому, що здається, ніби культура впливає на Церкву більше, ніж Церква на культуру.

У січні 2020 року CRC опитав 2000 дорослих у США з чотирьох основних груп: євангелістів, п’ятдесятників та харизматів, протестантів та католиків. Дослідження зображало американське світосприйняття 2020 року, приблизна похибка якого становила плюс-мінус два відсотки.

Дослідники провели опитування респондентів про їхні погляди на 51 тему. Вони включали шлюб, Божу істину, святість людського життя та авторитет Біблії. Хоча існували помітні відмінності між чотирма християнськими традиціями, дослідники виявили, що всі вони демонструють чітку тенденцію відходу від вчення Біблії до світського світогляду.

Барна каже, що зміни, які відбуваються у формі духовного ландшафту Америки, полягають саме у християнському світогляді. На жаль, замість збереження християнської ідентичності, теологія сучасних християн рухається більше в бік американської культури, а не біблійної істини. Світобачення послідовників окремих релігійних спільнот відображає сучасний світський вплив більше ніж біблійний взагалі.

Він підкреслює, що найбільш вражаюче усвідомлення такого роду Реформації полягає в тому, як багато людей з євангельських церков приймають небіблійні переконання.

Євангельські християни традиційно підкреслювали важливість бачення Біблії як безпомилково непохитного Слова Творця. Однак тепер 52 відсотки не вважають Слово Боже непохитною моральною істиною. Це означає, що більшість євангельских християн або не вважають Біблію абсолютом, або вважають її зміст не зовсім таким, що заслуговує на довіру або слідування. Барна говорить, що це є радикальним і критичним відходом від традиційного вчення та біблійного фундаменту євангельських християн.

Окрім зміни поглядів на абсолютну істину та авторитет Біблії, євангельські погляди на Бога та людство також стають все більш світськими. 75 % вірять, що люди в основному добрі, а не грішні, 43 % думають, що Ісус згрішив під час свого перебування на Землі, а 58 % переконані, що Святий Дух − це просто символ, а не одна з Особистостей Бога. Більшість євангельських християн не вважають, що важливо дотримуватися виключно християнської віри. Шістдесят два відсотки сказали, що мати будь-яку віру краще, ніж взагалі не мати її.

Інші результати опитування показують, що 44 % євангельських християн вважають, що біблійне вчення про аборти є неоднозначним, 40 % не вважають людське життя священним, 34 % не вважають, що шлюб має бути одним на все життя, а 43 % не вірять, що Бог має єдину мету для всіх людей.

Читайте також:

Дослідження також виявило, що значна частина тих, хто вважає себе євангельськими християнами не має щоденної практики сповідування своїх гріхів, поклоніння Богові чи виконання Його волі для свого життя. Барна сказав, що хоча деякі з ідей, які набули популярності в євангельських зібраннях, не можуть відображати поглядів більшості, але той факт, що від однієї третини до половини дорослих прихожан сприймає їх, є тривожним для євангелізму взагалі. Врешті Барна виявив, що 28 відсотків людей, які відвідують євангельські церкви, не є народженими згори християнами.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button