Україна

В Україні за вказування статі чи релігійних переконань на вакансіях накладатимуть величезний штраф

Роботодавців, які під час пошуку працівника вказуватимуть бажану стать особи – «тільки чоловіки/жінки», а також вік, національність, віросповідання, штрафуватимуть за ст. 24-1 Закону України про рекламу на 65 тис. грн з 8 січня 2022 року. Виняток − специфічна робота, яку можуть виконувати лише особи певної статі.

Джерело: sobor

Штраф становить 10 мінімальних зарплат, тобто 65 тис. грн. Зараз мінімальна заробітна плата в Україні становить 6,5 тис. грн (з 1 жовтня 2022 року − 6700 грн). Його виписуватиме Держпраця за результатами перевірки. Штраф повинен бути сплачений протягом 15 днів з моменту накладення.

У новій редакції статті 24-1 (Реклама послуг з працевлаштування) йдеться:

«Забороняється в оголошеннях про вакансії вказувати вік кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або тільки чоловікам, за винятком певної роботи, яку можуть виконувати виключно особи певної статі, висувати вимоги, які віддають перевагу жінкам чи чоловікам, представники певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законом, та випадків конкретної роботи, яку можуть виконувати лише особи певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства в профспілках чи інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови тощо».

Крім цих змін, ініційованих законом «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» для боротьби з дискримінацією за ознакою статі», він вносить й інші небезпечні зміни.

Читайте також: 

Отже, цей закон фіксує таке визначення:

«Дискримінаційна реклама за ознакою статі – реклама, що містить заяви та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншу перевагу однієї статі над іншою та/або про стереотипну роль чоловіків і жінок». Схоже, законодавці хочуть, щоб будь-які твердження про біблійну роль жінок і чоловіків були заборонені як стереотипні. Крім того, всі аспекти сімейних цінностей або сімейних відносин можуть бути заборонені, оскільки їх можна вважати стереотипними».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button