Home»Актуальне»В Україні 37 мільйонів. Що далі?

В Україні 37 мільйонів. Що далі?

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Вчора в уряді оголосили приголомшливу інформацію: на території України проживає менше 37-ми мільйонів 300 тисяч людей.

Навіть не враховуючи населення окупованих територій, це занадто мале число. З часів попереднього перепису минуло 19 років і за цей час кількість населення України скоротилася майже на чверть(!) Більш точні дані ми отримаємо після повного перепису вже цього року, однак тенденція очевидна: за останні два десятиліття ми втратили мільйони громадян.

Не потрібно далеко йти, щоб окреслити основні причини катастрофічної демографічної ситуації. Це і низька народжуваність, міграція, висока смертність, окупація частини територій тощо.

Проте якщо дивитися на проблему більш глобально, то на передній план мають вийти причини, які, зазвичай, замовчуються. Висвітлюючи новину про скорочення населення, більшість журналістів говорили про всі можливі фактори проблеми, за винятком основної – тотальної кризи сімейних цінностей.

Вони готові говорити про все (міграція, війна, економічні вимоги до батьків та навіть екологія), минаючи основний і дуже непопулярний для “прогресивної спільноти” фактор – все більше молодих людей не бажають народжувати більше однієї дитини, а чимало з них відмовляються від продовження роду взагалі. Молодь все частіше хоче жити для себе і своїх потреб. Саме тому жодна державна програма з соціальною допомогою при народженні дитини не буде працювати так, як треба, доки батьківство не матиме інформаційної підтримки.

Але якщо звертатися до законодавства, то в нашій країні є ще одна проблема, яка точно не сприяє народжуваності. Лише за офіційними даними МОЗ в Україні за рік зроблено понад 45 тисяч абортів. Це все діти, яких вбили, не давши народитися. Така жахлива практика повторюється з року в рік, а її плоди спостерігаємо в звітах уряду.

Багато людей, коментуючи низький рівень народжуваності вдаються до популярних, але повністю невірних аргументів, мовляв сім’ї не поспішають народжувати дітей (зокрема двох, трьох і більше) лише через економічні проблеми країни. Ця риторика дуже поширена, однак чи це корінь проблеми? За такою логікою в розвинутих економічно країнах має бути справжній бебі-бум.

Але ми цього не бачимо. Француженки, шведки чи бельгійки не поспішають ставати мамами, а чимало з них відмовляються від материнства назавжди. Багатодітність в Західній Європі – ознака вже не власне європейців, а скоріше мігрантів з ісламських сімей, бо це невід’ємна частина їх культури. Тому саме в цьому слід шукати корінь проблеми. Наші цінності й культура набагато сильніше визначають рівень народжуваності, ніж матеріальний достаток.

Зменшення населення – це нагальна проблема України, яка стосується і державної безпеки. Ми живемо на прекрасній землі, але масштабне скорочення кількості людей призведе до серйозних зовнішніх проблем. Нам слід пам’ятати: якщо Україна буде малозаселеною, то нам просто ніхто не дозволить володіти такою територією в центрі Європи.

Джерела:

https://www.unn.com.ua/…/1789664-v-ukrayini-u-2018-rotsi-bu…

https://www.unian.ua/…/10842875-ye-tri-veliki-bloki-dubilet…

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

Попередня Стаття

Кожна дитина є даром від Бога – Трамп на марші за життя

Наступна Стаття

Компартія Китаю посилює контроль за навчанням в офіційних церквах і школах

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *