УкраїнаХристиянські новини

Відбулося перше засідання ради з питань захисту прав мігрантів при омбудсмені України

1 липня в режимі відеоконференції відбулося перше засідання Координаційної ради з питань захисту прав мігрантів, створеної наприкінці червня за наказом Уповноваженої з прав людини в Україні Людмили Денісової, повідомляє “Релігія в Україні”.
Шейх Сейран Арифов, голова ГСВА «Альраід» Сейран Арифов, який увійшов до складу Координаційної ради при омбудсмені, переконаний, що участь у цій раді допоможе розв’язати проблеми не тільки іммігрантів, а й українців та осіб, що законно перебувають на території України, але часто стають жертвами етнічного та релігійного профайлінгу, мусять марнувати години життя на розвіювання підозр силовиків і міграційної служби.

На його думку, правоохоронці фактично застосовують презумпцію винуватости. Арифов звернув увагу учасників засідання на те, що доходить до таких випадків: людей зупиняють на виході з мечеті й затримують, якщо вони не мають при собі посвідчення особи. Відколи громадяни зобов’язані його носити з собою, вирушаючи на молитву до храму, запитує шейх.
Голова Асоціації «Альраід» поділився проблемами, що з ними стикаються шукачі притулку та просто люди, які вирішили в законний спосіб переїхати до України, додержавши всіх вимог українського законодавства. Ці проблеми відомі йому від одновірців, що зверталися по пораду й допомогу, але такі ситуації типові для всіх іммігрантів, незалежно від віровизнання та етнічної належности. Так, шукачі притулку мають проблеми з доступом до медичної допомоги — в умовах пандемії ці питання тільки загострилися — та з працевлаштуванням.
Не оминув шейх і теми видачі Україною біженців державам, де режим становить загрозу для життя та здоров’я цих людей. Зокрема, численні випадки видачі політичних біженців — навіть тих, хто воював за Україну — Росії, де вони потім були засуджені та зазнали катувань у місцях позбавлення волі.
Сейран Арифов вірить, що Координаційна рада при офісі омбудсмена може стати рупором, через який вдасться заявити про наявні проблеми.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button