Християнські новини

У Сполучених Штатах не припиняється дискусія довкола абортів

У Сполучених Штатах не припиняється дискусія довкола абортів. Після трагічного закону в штаті Нью-Йорк, ситуація в інших штатах рухається в протилежному напрямку. Цими днями штат Міссісіпі наблизився впритул до ухвалення закону, який суттєво обмежує аборти.
У середу, 13 лютого, в Сенаті штату розглянули 2 законопроекти, які забороняють майже всі аборти після 6 тижнів вагітності. За критерій терміну було взято приблизний час, коли в дитини починає битися серце, бо саме це відтепер буде причиною відмови зробити аборт.
Серед законотворців домінують республіканці, які вже давно мають на меті зупинити жорстоку практику абортів. Сенатор-республіканець Майкл Ватсон виступив з промовою, у якій привернув увагу до цінності людського життя: «Я бачу, що в цій державі ми захищаємо яйця морських черепах та інші види зникаючих тварин набагато уважніше і ретельніше, ніж захищаємо в утробі дитину, яка має серцебиття». До цього в інтерв’ю виданню LifeSiteNews республіканка Анджела Хілл заявила: «Про-лайф спільнота роками очікувала визнання очевидного, що дитина з серцебиттям заслуговує на життя, захищене законом».
Після ухвалення остаточного варіанту законопроекту аборт буде дозволено лише у випадку крайньої необхідності для збереження життя матері і лише в надзвичайних ситуаціях. Очікувано, що така законодавча активність республіканців потрапила під критику демократів та компаній, які проводять аборти. Опозиція в Сенаті намагалася розширити можливі винятки для легальних абортів, проте їх відхилили. Депутат, представник демократів, Кріс Белл сказав, що заборона абортів після початку серцебиття буде шкодити жінкам: «Чи можете ви уявити, що когось з ваших близьких зґвалтували і вона має дитину, яка схожа на ґвалтівника?» Але він не пояснив, у чому вина дитини в цій ситуації і чому вона має померти.
Губернатор штату Міссісіпі республіканець Філ Брайант пообіцяв підписати остаточний варіант закону і написав у своєму Твіттері: «Я часто говорив, що хочу, щоб Міссісіпі було найбезпечнішим місцем для ненародженої дитини». У штатах Флорида, Кентуккі, Тенессі, Південній Кароліні та Огайо законодавці також докладають чимало зусиль для прийняття подібних законопроектів.
Як повідомляє Jacksonfreepress, сьогодні в США серйозно обговорюється можливість перегляду рішення судового процесу «Роу проти Вейда» (яке 40 років тому узаконило аборти), що дасть можливість скасувати легальність абортів у всій державі через Верховний Суд. Про-лайф активісти і політики-республіканці сподіваються на позитивне рішення суду після того, як Дональд Трамп призначив нових суддів Верховного Суду Ніла Горсача та Бретта Кавано. Якщо судді скасують свій давній прецедент, то це означатиме майже повний захист права на життя для ненароджених.

Більше про аборти:

Такі законодавчі зміни є дійсно революційними сьогодні, особливо на фоні легалізації абортів до народження та обговорення легалізації так званих «постнатальних» абортів, тобто вбивства вже народженої дитини. Але вже сьогодні все частіше лунають голоси тих, хто відкрито говорить, що життя потрібно захищати від самого зачаття, як от республіканець Сем Мімс із вже згаданого штату Міссісіпі.

Джерело: Християни для України

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button