Україна

Уряд суттєво збільшив кількість областей, мешканці яких матимуть статус ВПО і виплати

У 2022 році в Україні було чимало змін стосовно ВПО та виплат, які вони отримували. На початку війни цей статус мали мешканці східних, південних, а також північних областей.

Джерело: gsminfo.com.ua

Згодом, коли Київщина та сусідні області були звільнені від окупації, люди втратили статус ВПО. Однак зараз знову матимуть можливість його отримати. У Мінреінтеграції повідомили, що з 2023 року список областей буде оновлено. Він розширений, а відтак більша кількість українців зможе отримувати грошову допомогу.

Новий перелік міст вже опубліковано на сайті Мінреінтеграції

Відповідний список затверджувався Мінреінтеграції із погодженням Міністерства оборони України на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міської військової адміністрації. Відповідний наказ №309 вступив в дію 22 грудня 2022 року.

Наразі це:

 1. м. Київ.
 2. Київська область.
 3. Дніпропетровська область.
 4. Донецька область.
 5. Житомирська область.
 6. Запорізька область.
 7. Луганська область.
 8. Миколаївська область.
 9. Одеська область.
 10. Сумська область.
 11. Харківська область.
 12. Херсонська область.
 13. Чернігівська область.

В Уряді зауважують, що перелік буде постійно змінюватися та оновлюватися. Наразі до нього входять області, які були в окупації, перебувають під окупацією, які розташовані у безпосередній близькості до бойових дій. Або на території яких ці бойові дії ведуться.

Сума виплат не змінилася

Щодо допомоги, то вона залишається незмінною. Кожен дорослий має право отримувати 2200 гривень щомісяця. А кожна дитина у віці до 18 років, або особа з інвалідністю має право на 3000 гривень. Оформлювати виплати можна у відповідних органах соціального захисту населення за фактичним місцем проживання, або ж безпосередньо у «Дії».

Також, у 2023 році, по 2200 гривень протягом трьох місяців можуть отримати мешканці Київщини та Харківщини. Тобто мешканці міст, які найбільше постраждали, і за час війни були в окупації. Фінансує цю допомогу американська організація HIAS.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button