Світ

Українці вперше стали Нобелівськими лауреатами премії миру

Як повідомляють на сайті Нобелівської премії, Центр громадянських свобод, який наразі виявляє та документує злочини РФ проти цивільного українського населення, отримав Нобелівську премію миру.

Джерело: izbirkom.org.ua

Проте, крім українських лауреатів, цю премію отримали також білорус Алесь Беляцький, який наразі ув’язнений, і російська організація «Меморіал».

Як зазначили у Нобелівському комітеті, вони «протягом багатьох років пропагували право критикувати владу та захищати основні права громадян. Вони доклали видатних зусиль, щоб задокументувати воєнні злочини, порушення прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють важливість громадянського суспільства для миру та демократії».

Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента прокоментував цю подію постом у Twitter, заявивши, що «у Нобелівського комітету цікаве розуміння слова “мир”, якщо Нобелівську премію разом здобувають представники двох країн, які напали на третю».

Центр громадянських свобод є українською організацією, яка заснована 2007 року, з метою просування прав людини та демократії в Україні.

«Меморіал» визнаний в Росії «іноагентом», і представляє себе, як некомерційну благодійну та правозахисну спільноту, що займається дослідженням політичних репресій СРСР і Росії. Заснована вона в Москві у 1992 році. На даний час їхній сайт нічого не публікує, та не оновлює ніяку інформацію.

У 2021 році цією премією були нагороджені Марія Ресса, журналістка з Філіппін, а також Дмитро Муратов, російський журналіст, головний редактор «Нової газети».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!