Християнські новини

Зареєстровано законопроект, який пропонує святкування Різдва 25 грудня

В Верховній Раді зареєстровано законопроект №5496, який пропонує законодавчо затвердити святкування Різдва 25 грудня. Його внесли 24 представники різних політичних сил, різних конфесій та релігійних переконань. Всі зійшлися на думці – Україна повинна розпочати традицію святкувати Різдво разом з усім світом – повідомляє народний депутат Павло Унгурян.

Депутати пропонують внести зміни до чинного переліку святкових і неробочих днів, додати: 25 грудня – Різдво Христове, залишаючи при цьому 7 січня вихідним днем. Кабінету Міністрів України рекомендується у двомісячний термін:

  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
  • відповідно до компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.

З приводу реєстрації законопроекту депутатами було проведено брифінг, на якому народні обранці пояснили причину пропонованої законодавчої ініціативи.

Свою ініціативу парламентарі аргументують тим, що згідно зі статистичними даними Мінкультури окрім близько 23172 православних, греко-католицьких і деяких інших християнських громад, які відзначають Різдво христове 7 січня за Юліанським календарем, на сьогодні в Україні нараховується близько 11000 релігійних католицьких і протестантських громад (біля 30% від усіх релігійних організацій України), які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня.

Більше про святкування Різдва 25 грудня:

Тож оскільки значна кількість віруючих України відзначає Різдво Христове в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день, автори законопроекту пропонують забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва Христового того дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України.


 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button