Економіка

У світі зросте рівень бідності через війну в Україні – Світовий банк

В країнах з низьким або середнім рівнем доходів зросте рівень бідності через повномасштабну війну в Україні. Про це свідчать дані Світового банку.

Джерело: gazeta.ua

Нетто-імпортерам буде важко обслуговувати більшу кількість боргів через посилення фіскального тиску, яке спричинить високі ціни на сировину, стрімке зростання торгівлі, підвищення процентних ставок і зміцнення долару США. Про це наголосив віцепрезидент Світового банку Індерміт Гілл.

Якщо війна не закінчиться невдовзі, то зростання цін на нафту і пшеницю сповільнить ріст у розвинених країнах. Зокрема, Китай, Індонезія, Південна Африка і Туреччина найбільше ризикують як імпортери нафти.

За даними Світового банку, зростання в розвинених країнах спало ще до початку війни в Україні.

Згідно зі січневим прогнозом щодо зростання виробництва у розвинених країнах складе в середньому 6,3 % у 2021 році, 4,6 % цього року і 4,4 % у 2023 році.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, за місяць війни українська економіка скоротилася на понад 35 %. Загальні збитки з урахуванням майбутніх періодів сягають $1 трлн.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button