Новини культуриХристиянські новини

У «Софії Київській» розмістили оригінал Конституції Пилипа Орлика та булаву гетьмана

У Національному заповіднику «Софія Київська» розмістили оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика та булаву гетьмана, які Швеція передала для тимчасового експонування в Україні в рамках святкування 30-ї річниці Незалежності. З 16 серпня по 14 листопада поточного року можна буде побачити історичні експонати, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Джерело: risu.ua з посиланням на lb.ua

Олександр Ткаченко написав у Telegram-каналі, що для нього і його команди МКІП було великою честю за дорученням Президента брати участь у перемовинах зі шведською стороною та домовитись про експонування конституції з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

За словами міністра, унікальність цього документа полягає у тому, що це перша у світі Конституція, що визначала основи державного устрою, форми правління і в якій окреслювались державні кордони. У ній вже тоді йшлося про ціннісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою.

У «Софії Київській» розмістили оригінал Конституції Пилипа Орлика та булаву гетьмана

У «Софії Київській» розмістили оригінал Конституції Пилипа Орлика та булаву гетьмана

Він доповнив, що латиномовну Конституцію Пилипа Орлика представлятимуть на шведській виставці «Раритети Української козацької держави – Гетьманщини XVII- XVIII ст.» у «Софії Київській». Окрім цього на експозиції представлено ще три старовинних предмети тих часів, зокрема булаву гетьмана Пилипа Орлика з Міської бібліотеки Лінчопінга.

У «Софії Київській» розмістили оригінал Конституції Пилипа Орлика та булаву гетьмана

Йдеться, що також на виставці експонуватимуться раритети, які зберігаються в Україні: мощехранительниця – знак Гідності Голови Української Держави, або Клейнод Гетьмана Івана Мазепи, та два оригінали універсалів гетьмана Івана Мазепи.

Конституція Пилипа Орлика експонуватиметься з 16 серпня по 14 листопада 2021 року в Софійському соборі. Всі охочі зможуть подивитися на неї.

Читайте також:

Довідка

10 серпня вперше за 311 років прибув в Україну оригінал Конституції Пилипа Орлика.

Народна депутатка Ольга Совгиря повідомила, що три копії документа, передані Швецією, вже експонуються в Україні: у парламенті та Офісі Президента. Третю копію передадуть в Конституційний Суд після його реформування.

Нагадаємо, що 28 червня 2021 року на урочистому засіданні парламенту президент Зеленський анонсував прибуття до України знаменитої Конституції Пилипа Орлика 1710-го року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button